کد خبر 498543

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در غرب تهران/ آپارتمان‌های منطقه۲ ، ۵و ۲۲چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌هایی که طی یک ماه اخیر در غرب پایتخت معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ منطقه 2، 5 و 22 از مناطق غربی تهران محسوب می‌شود که قیمت مسکن در هر یک از آنان باتوجه به محله، متراژ، سن بنا، امکاناتی که آپارتمان دارد، مواد و مصالحی که در بنا استفاده شده است و... متفاوت است.

معاملات مسکن برای این مناطق نیز طی ماه‌های اخیر کاهش شدیدی داشته است؛ صادقیه، پونک، شهرآرا، اکباتان، بیمه، زیبا داشت، شهر زیبا، سعادت آباد، شهرک غرب و... از محله‌های معروف غرب تهران محسوب می‌شود که در ادامه به بررسی قیمت مسکن در برخی از این محله‌ها خواهیم پرداخت.

لازم به یادآوری است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌هایی است که طی یک ماه اخیر در غرب تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

شهرک غرب یکی از محله‌های گران قیمت تهران در غرب است. یک خانه 141متری و 19سال ساخت در این محله متری 61میلیون و 990هزار تومان به فروش رسید. همچنین قیمت مسکن برای واحدی 63متری و 19سال ساخت در صادقیه 27میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

یک دستگاه آپارتمان 47متری و 21سال ساخت در سازمان آب متری 31میلیون و 914هزار تومان معامله شد. واحدی 111متری و 10 سال ساخت در شهرک صدرا (از محله‌های منطقه22 شهرداری تهران) متری 17میلیون و 867هزار تومان به فروش رسید.

یک خانه 79متری و 9سال ساخت در شهرزیبا متری 32میلیون و 663هزار تومان، واحدی 62متری و 21سال ساخت در جنت آباد متری 34میلیون و 732هزار تومان، یک دستگاه آپارتمان 76متری و 16سال ساخت در پونک متری 30میلیون تومان و خانه‌ای 83متری و 14سال ساخت در شهرک شهید باقری متری 25میلیون و 745هزار تومان فروخته شد.

برای معامله واحدی 161متری و 48سال ساخت در گیشا 53میلیون و 323هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شده است. همچنین قیمت مسکن جهت خرید واحدی 66متری و 9سال ساخت در شهرک المهدی 30میلیون تومان در هر متر مربع بود.

یک واحد آپارتمان 132متری و 23سال ساخت در شهرآرا متری 30میلیون و 268هزار تومان به فروش رسید. خانه‌ای 73متری و 10سال ساخت در بیمه نیز متری 32میلیون و 558هزار تومان معامله شد.

قیمت مسکن در غرب تهران/ آپارتمان‌های منطقه۲ ، ۵ و ۲۲چند؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۴

  بشین تا بیاییم بخریم

 • علی
  ۰ ۱

  اوقاف مرکز حیاط دار نمیشود فکر

 • ناشناس
  ۸ ۰

  فقط میتونم بگم تمام عامل افزایش قیمت وجود پدیده ای بنام دلالی ست که از تمام اقشار و اصناف در آن دخیل ند و متضرر همیشگی مردم بیچاره و می بایست تبریک گفت به قوای رسیدگی کننده خدا قوت

 • محمد
  ۲ ۳

  50 درصدش گرونه

 • ناشناس
  ۲ ۱

  تمام این افزایشهای مسکن فقط و فقط مشمول نداشتن نظارت مسئولین و رشد بی رویه دلالان مسکن وصنف املاک میباشد این مسئولین که توانایی نداشتن امیدوارم مسئولین در دوره بعد بتواند بفکر قشر مستجر وجوانان درراه تشکیل خانواده باشند

 • محمود
  ۱ ۰

  باسلام بهدلالهای محترم این قیمتها رو که شما گذاشتید معقول نیست لطفاً قیمت هارو تا ده‍ میلیون تومان متری اعلام کنید که بتوانیم بخریم

 • تارا
  ۱ ۰

  سلام چه خبره چقدر گرون

 • ایرانی
  ۱ ۰

  وای خدایا به تو پناه میبریم از دست انسانها ، پول شده علف هرز ، صد رحمت به علف هرز ، وقتی مملکت به دست دلال بیفته همینه دیگه ، فقط دلم برای جوونا می سو زه که تباه شدن ، عمر ما که تموم شد ، ولی این شرطش نیست ، ایا کسی پیدا میشه ما رو درک کنه؟