اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های ۹۰متری تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های ۹۰متری که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ بسیاری از خانواده‌ها هنگام خرید آپارتمان، واحدهایی که حدود 90متر دارد را ترجیح می‌دهند؛ علت این امر نیز آن است که غالب واحدها با این متراژ دو اتاق خواب دارند؛ باتوجه به افزایش قیمت مسکن و کاهش توان خرید خانواده‌ها برای خرید واحدهای بزرگتر واحدهایی با متراژ حدود 80 الی 90متر مطلوب بسیاری از افراد است.

قیمت مسکن برای واحدهای 90متری باتوجه به محله متفاوت است؛ طبیعتا در محله‌هایی که متوسط قیمت مسکن بالاست، آپارتمان‌ها با قیمت بالاتر و در محله‌هایی که متوسط قیمت مسکن پایین است، این خانه‌ها با قیمتی پایین‌تر معامله می‌شود. سن بنا، مواد و مصالح موجود در ساختمان، امکانات آن و... از جمله عواملی است که می‌تواند در تعیین قیمت مسکن موثر باشد و قیمت مسکن برای آپارتمان‌های 90متری نیز با معیارهای یادشده سنجیده می‌شود؛ در ادامه به بررسی قیمت آپارتمان‌های 90متری که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به یادآوری است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌هایی است که در این یک ماه برای آپارتمان‌های 90متری انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک واحد آپارتمان 90متری و یک سال ساخت در محله نارمک (محله‌ای در شرق تهران) متری 26میلیون و 833هزار تومان معامله شده است؛ قیمت مسکن برای خرید واحدی 85متری و دو سال ساخت در منیریه 26میلیون و 680هزار تومان در هر متر مربع بود.

یک دستگاه آپارتمان 94متری و 9سال ساخت در شهر زیبا متری 29میلیون و 182هزار تومان، واحدی 94متری و نوساز در تهران نو متری 20میلیون تومان، یک خانه 88متری و 2سال ساخت در تهران نو متری 38میلیون و 309هزار تومان و واحدی 89متری و 13سال ساخت در یوسف آباد متری 35میلیون و 997هزار تومان معامله شد.

برای خرید یک واحد آپارتمان 86متری و 40سال ساخت در قلهک 3میلیارد و 700میلیون تومان و جهت خرید خانه‌ای 87متری و 17سال ساخت در باغ فیض 2میلیارد و 720میلیون تومان هزینه پرداخت شده است.

واحدی 85متری و 34سال ساخت در طرشت متری 27میلیون و 66هزار تومان به فروش رفت. همچنین قیمت مسکن برای خریدن واحدی 85متری و 14سال ساخت در جردن 4میلیارد و 900میلیون تومان بوده است.

آپارتمان 90متری

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۱ ۲

  دیگه خدا بداد مردم نمیرسه با گرونی بیش ازحد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این گرانیها لذتی نداره خیلی گریه آور

 • ابراهیم
  ۹ ۰

  فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خانه از پای بست ویران است.......خواجه در پی نقش ایوان است