کد خبر 489317

اتفاقات خوبی در بخش مسکن می‌افتد؛

پیش‌بینی شکستن قیمت‌ها در بازار مسکن

یک کارشناس حوزه کار با پیش بینی دورنمای بازار مسکن، بهترین راه خانه دار شدن کارگران را در فعال شدن تعاونی های مسکن و واگذاری امور به آنها دانست و گفت: مسکن ملی هر چه زودتر ساخته و تکمیل شود قیمت مسکن در بازار زودتر می شکند و افرادی که تاکنون از نعمت خانه دار شدن بی بهره بودند به این آرزو دست خواهند یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی اکبر لبافی بر لزوم فعال شدن تعاونی های مسکن کارگری و کارمندی تاکید و اظهار کرد: اگر تعاونی های کارگری در بخش مسکن فعال شوند و سیاستگذاری ها در مرکز به سمت رفع مشکلات مسکن برود، کمک بزرگی به خانه دار شدن اقشار و گروههای مختلف جامعه از جمله کارگران خواهد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر زمین فراوان داریم که اگر در اختیار تعاونی ها گذاشته و زیرساختهای لازم فراهم شود مسکن رونق می گیرد. بیش از ۳۳۰ رسته شغلی در حوزه مسکن وجود دارد که با رونق بخش مسکن آنها هم فعال می شوند لذا معتقدم بهترین راه رونق بخش مسکن و خانه دار شدن کارگران بها دادن به تعاونی ها و واگذاری امور به آنها است.

این کارشناس حوزه کار با اشاره به دورنمای بازار مسکن، گفت: پیش بینی من این است که اتفاقات خوبی در بخش مسکن می افتد. در حال حاضر افزایش قیمت ها روزانه تثبیت می شود و ماه به ماه پایین می آید لذا انتظار می رود قیمتها به حدی پایین بیاید که بازار به یک تعادل قابل قبول برسد.

لبافی تصریح کرد: در بحث مسکن مهر تجربه خوبی در گذشته داشتیم، شاید اشکالاتی در میان بود ولی مسکن مهر توانست بخش زیادی از متقاضیان را از بازار جمع کند و اگر زودتر ساخته و تکمیل می شد شاید جلوی افزایش سرسام آور قیمتها و آشفته بازار مسکن را می گرفت.

وی گفت: مسکن مهر در بحث جانمایی و امکانات بدون اشکال نبود ولی نفس کار یک اقدام اساسی بود که شاید در کمتر دولتی اجرای چنین طرحی را شاهد بودیم. اگر مسکن مهر اجرا نمی شد مسکن را فقط باید از بیرون نگاه می کردیم و هرگز نمی توانستیم داخل آن برویم و زندگی کنیم لذا معتقدم اگر همان نهضت احیا شود خانوارهای بسیاری صاحب مسکن می شوند.

دولت بعد مسکن ملی را به نتیجه می رساند

این کارشناس حوزه کار طرح مسکن ملی را اقدام اثرگذار دولت در حوزه تامین مسکن دانست و گفت: اگر این طرح زودتر به اجرا در می آمد مردم از برکات و ثمرات آن زودتر بهره مند می شدند ولی دولت در حد همین بضاعت اقدام موثری صورت داده که امیدواریم تا قبل از پایان دولت بهره برداری واحدها را شاهد باشیم.

وی در پایان در خصوص تکمیل واحدهای مسکن ملی و اراده دولت بعد در ساخت و تحویل آنها، گفت: معتقدم چون مجلس فعلی برای مسکن برنامه دارد و به دنبال ساماندهی بازار مسکن است هر دولتی که سر کار بیاید کمک می کند که مسکن ملی به نتیجه برسد. مسکن ملی پروژه جدیدی است که قابلیتهای بسیاری دارد لذا با ساخت و تکمیل این طرح، بسیاری از قیمتها می شکند و پایین می آید و کارگران و کسانی که نتوانستند صاحب مسکن شوند و از این نعمت بی بهره بودند به این آرزو دست خواهند یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام پس خوابید خوب دست به کار شوید مردم دارن نابود میشوند مستاجری پدر مردم را دراوردیک کاری بکنید نمانید نوش دارو بعد از مرگ سهراب

 • ناشناس
  ۱ ۲

  تا ۴سال دیگه رکود شدید هست

 • ناشناس
  ۳ ۲

  تا وقتی قیمت مصالح ساختمانی بالا رود خبری از سقوط قیمت مسکن نیست

 • مهدی
  ۰ ۰

  ما مردم از گرانی و مستاجر بودن و قیمتهای توهمی خسته شده ایم به امید روزی که قیمتها به سال ۹۶برگردندو همه جوانان بتوانند ازدواج کنند و بتوانند خانه و کالا وماشین بخرند

 • وطن
  ۲ ۱

  مسکن به هیچ وجه ارزان نمی شود ارزانی مسکن را فقط درخواب می بینیم

 • ناشناس
  ۲ ۱

  فقط باید قیمت مصالح ساختمانی پایین بیاد وساخت وساز رونق بگیره

 • حسن
  ۰ ۰

  رکود ۴ساله با کاهش شدید قیمتها مواجه هستیم . خریداران صبر کنند