کد خبر 488986

وزیر راه و شهرسازی؛

اتصال ۴استان به شبکه ریلی کشور در سال آینده

وزیر راه و شهرسازی گفت: سال آینده استان‌های اردبیل، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی به شبکه ریلی کشور متصل خواهند شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی گفت: با تأمین منابع، 16 هزار کیلومتر به خطوط اصلی ریلی کشور اضافه خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: به همین میزان ما راه آهن در دست مطالعه و اقدام داریم که شامل هم خطوط دوم ریلی برای بالا بردن ضریب اطمینان خط و هم برقی کردن خطوط راه آهن می‌شود.

وی گفت: برقی کردن خط راه آهن تهران - مشهد متأسفانه در سال‌های گذشته با موانعی مواجه شد که تاکنون تحقق نیافته است، اما برنامه برقی کردن این خط راه آهن را در دست اقدام داریم و به طور کلی فرهنگ برقی کردن راه آهن کشور را پایه گذاری می‌کنیم و گسترش می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی از هفت طرح مهم اثرگذار در حوزه راه آهن نام برد و افزود: سال آینده استان‌های اردبیل، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.

اسلامی گفت: راه آهن چابهار- زاهدان هم پیشرفت رو به جلویی دارد و همه قطعات آن تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: راه آهن یزد ـ اقلید هم طرح مهم دیگری است که منطقه معادن ما در استان‌های یزد، فارس و اصفهان را به هم متصل می‌کند و سهم مهمی در حمل بار معادن و صنایع این منطقه دارد که به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تکمیل و افتتاح خط آهن تبریز از میانه به بستان آباد گفت: خط آهن بستان آباد به سمت تبریز تا ایستگاه خاوران هم در ماه‌های آینده تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

اسلامی افزود: اتصال خط آهن رشت به بندر کاسپین انزلی هم طرح دیگری است که به طور فعال در دست اجراست.

وی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم حدود 50 درصد طول خطوط ریلی افزایش پیدا کرد و ما امیدواریم با تزریق منابع تا 16 هزار کیلومتر دیگر به خطوط اصلی ریلی کشور اضافه کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر