اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های نوساز منطقه۴ تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های نوساز منطقه۴ تهران که در طول مهر ماه معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین - سیده زهرا محمودی؛ منطقه4 در شمال شرق پایتخت ایران واقع شده است. پاسداران، حسین‌آباد، نارمک، مجیدیه، جوادیه، لویزان، شیان و... از محله‌های معروف این منطقه محسوب می‌شود. به طور کل می‌توان گفت قیمت مسکن در این منطقه در بازه قیمتی متوسطی قرار دارد.

افراد زیادی برای خرید آپارتمان، آپارتمان‌های نوساز را ترجیح می‌دهند. علت آن نیز به مدرن‌تر بودن آن نسبت به آپارتمان‌های قدیمی‌تر، استفاده از متریال و دانش روز در ساخت این آپارتمان‌ها، عدم نیاز به بازسازی و تعمیرات و... بازمی‌گردد. البته باید گفت قیمت این آپارتمان‌ها معمولا بالاتر از سایر آپارتمان‌ها بوده و به دلیل افزایش قیمت مسکن و همچنین کمبود عرضه این آپارتمان‌ها، ممکن است افرادی که می‌خواهند واحد نوساز بخرند، نتوانند به راحتی واحد نوساز مدنظر خود را پیدا کنند.

باتوجه به آمار ثبت‌شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، در مهر ماه سال جاری 537معامله خرید و فروش مسکن در منطقه4 ثبت شده است و از این تعداد، 113واحد نوساز خرید و فروش شد. در ادامه به بررسی قیمت برخی واحدهای نوساز معامله‌شده در محله‌های مختلف منطقه4 خواهیم پرداخت.

تهرانپارس یکی از محله‌های محبوب در منطقه4 است. قیمت مسکن در این منطقه باتوجه به متراژ، مواد و مصالح به کار گرفته شده در ساختمان، محل دقیق ملک و... متفاوت است و به گفته کارشناسان مشاور املاک آن، قیمت‌ها از کوچه‌ای به کوچه دیگر متفاوت می‌شود. یک واحد نوساز 90متری در تهرانپارس متری 40میلیون تومان معامله شد.

مجیدیه یکی دیگر از محله‌های منطقه4 است. یک واحد 35متری در این محله متری 26میلیون و 500هزار تومان و خانه‌ای نوساز 52متری، 21میلیون تومان در هر متر مربع به فروش رفته است.

حکیمیه در شمال شرقی‌ترین نقطه شهر تهران واقع شده است. قیمت مسکن در این محله در بازه قیمتی متوسطی قرار دارد. همچنین اگر قصد خرید واحد در این محله را دارید، باید بدانید قیمت مسکن در شمال غرب آن بالاتر است. یک آپارتمان 125متری و نوساز در این محله، 26میلیون تومان در هر متر مربع معامله شد.

قیمت مسکن برای یک واحد آپارتمان نوساز و 54متری در محله نارمک، 30میلیون و 277هزار تومان بوده است. بافت شهرسازی مدرن این محله سبب بالا بودن نسبی قیمت مسکن در آن شده است. یک واحد نوساز 75متری در نارمک متری 30میلیون و 866هزار تومان معامله شد.

پاسداران، یکی از محله‌های منطقه4 است که قیمت مسکن در آن بالاست و علاوه بر بالا بودن قیمت مسکن، یافتن واحدهای متراژ پایین در این محله نیز آسان نیست. بنابراین دو عامل متراژ بالای ساختمان‌ها در این محله و همچنین قیمت بالای مسکن در آن سبب بالا بودن قیمت کل آپارتمان در آن است.  یک واحد آپارتمان یک سال ساخت و 209متری در این محله، متری 76میلیون و 288هزار تومان و در مجموع 16میلیارد تومان  به فروش رفت.

یک واحد 126متری و نوساز در حسین‌آباد متری 65میلیون و 612هزار تومان، واحدی 200متری و نوساز در اراج متری 56میلیون و 500هزار تومان و واحدی 130متری در شیان متری 49میلیون تومان معامله شد.

در پایان باید گفت؛ قیمت‌های ذکر شده براساس معاملاتی است که در مهر ماه صورت گرفته و ممکن است واحدهایی با قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر نیز در محله‌های یادشده وجود داشته باشد و  همانطور که گفته شد، قیمت مسکن بسته به متراژ، امکانات ساختمان، شمالی جنوبی بودن، تعداد واحد در طبقه و... متغیر است.

6

بیشتر بخوانید
ارسال نظر