کد خبر 476313

مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران؛

متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن همچنان منتظر دریافت پیامک باشند

مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران گفت: متقاضیان مسکن ملی به محض دریافت پیامک، آورده‌شان را تکمیل کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ خلیل محبت خواه مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران  با بیان اینکه روند پرداخت آورده متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن در یک ماه گذشته افزایش یافته است، گفت: متقاضیانی که هنوز به آنها پیامک واریز آورده اولیه ارسال نشده است، نگران نباشند چرا که فرصت پرداخت آورده اولیه برای این دسته از متقاضیان وجود دارد.

او ادامه داد: متقاضیان از زمانی که پیامک واریز آورده اولیه به آنها ارسال می‌شود، ۱۵ روز مهلت دارند تا آورده ۴۰ میلیون تومانی خود را تکمیل کنند.

مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران با بیان اینکه تاکنون دو تا سه بار به متقاضیان پیامک پرداخت آورده ارسال شده اما متاسفانه در این زمینه توجهی صورت نگرفته است، افزود: این بار به متقاضیان، پیامک نهایی ارسال می‌شود و اگر افراد به این موضوع توجه و یا رسیدگی نکنند در نهایت حذف خواهند شد.

محبت خواه افزود: البته ممکن است برای برخی از متقاضیان، پیامک پرداخت آورده اولیه تاکنون یک بار ارسال شده باشد اما طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم تاکنون چندین بار این پیامک به آنها ارسال شده است.

مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران تصریح کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی اقدام به تکمیل حساب و آورده اولیه کرده‌اند که در مقایسه با ثبت نام‌های انجام شده تعداد کمی است.

این مقام مسئول همچنین در مورد آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن در استان تهران هم گفت: ۱۶۷ هزار و ۹۱۴ نفر تاکنون در استان تهران برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۹ هزار و ۲۱۲ نفر حائز شرایط بودند.

به گفته مدیر کل راه‌وشهرسازی استان تهران حدود ۱۸ هزار و ۹۷۹ نفر هم به بانک‌ها برای تشکیل پرونده معرفی شده‌اند.

محبت خواه تصریح کرد: تاکنون در کشور حدود ۵۵ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن شده‌اند که این رقم در تهران در مقایسه با سایر شهر‌ها بیشتر بوده است.

۷ هزار و ۶۸۰ نفر متقاضی مسکن ملی در تهران وام دریافت کرده‌اند

محبت خواه تاکید کرد: هم اکنون تمامی این اقدامات در حال رسیدگی است و تا روز گذشته ۷ هزار و ۶۸۰ نفر وام ودیعه مسکن در استان تهران دریافت کرده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه به روند آزادسازی اراضی که تصرف شده بودند هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند آزادسازی در مناطقی از جمله گیلان، دماوند و مناطق دیگر شرق تهران با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است و با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله قوه قضائیه به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم که اراضی در تصرف زمین خواران قرار داشته باشد.

محبت خواه در پایان یادآور شد: روند آزادسازی اراضی با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است و ما با سرعت ساخت و سازهای غیرمجاز را قلع قمع می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام
    برای تکمیل مدارک هنوز فرصت هست
    ممنون اگه جواب بدهید