اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

اجاره‌ آپارتمان ۷۰متری در تهران چند؟/ ارقامی بزرگ برای واحدهای کوچک!

گزارش پیش رو به بررسی اجاره‌بهای واحدهای ۷۰متری در سطح شهر تهران پرداخته است.

اقتصاد آنلاین - سیده زهرا محمودی؛ با افزایش قیمت مسکن، بسیاری از خانوارها مجبور به اجاره واحدهای مسکونی به جای خرید آن هستند؛ اما بررسی معاملات انجام‌شده در بخش اجاره نیز نشان می‌دهد، حتی بدون در نظر گرفتن مبلغ ودیعه، اجاره‌ای که باید برای یک واحد 70متری در تهران پرداخت، بالاتر از حقوق بسیاری از افراد است.

نارمک یکی از محله‌های شرق تهران است که در منطقه 4و 8شهرداری قرار دارد. برای اجاره یک واحد 70متری در این محله باید 80میلیون تومان ودیعه و 3میلیون و 900هزار تومان اجاره پرداخت کرد و یا برای اجاره واحدی 70متری در پونک، یکی از محله‌های غرب تهران، باید 150میلیون تومان ودیعه و 7میلیون و 500هزار تومان اجاره داد. البته لازم به ذکر است که این واحدها نوساز نبوده و بیش از ده سال از ساخت آن می‌گذرد.

یک واحد 71متری و 21سال ساخت در توحید با 140میلیون تومان رهن و 4میلیون و 700هزار تومان اجاره در هر ماه معامله شد. برای اجاره کردن یک آپارتمان 70متری در محله تهرانپارس، به 95میلیون تومان رهن و 2میلیون و 850هزار تومان اجاره نیاز دارید. باید یادآوری کرد که این قیمت‌ها براساس امکاناتی که ساختمان دارد و همچنین مکانی که واحد در آن بنا شده است، متغیر است؛ یعنی ممکن است در محله‌های یادشده واحدی با اجاره و رهن بسیار بالاتر یا پایین‌تر نیز پیدا کرد.

خانه‌ای در طرشت که 70متری و 7سال ساخت است با 40میلیون تومان ودیعه و 3میلیون و 700هزار تومان اجاره واگذار شد. همچنین یک واحد 70متری در ولنجک، محله‌ای در منطقه یک تهران، با رهن 100میلیونی و اجاره 4میلیون و 500هزار تومانی معامله شد. البته این واحد بسیار قدیمی بوده است و 59سال از ساخت آن می‌گذرد؛ بنابراین واحدهای نوسازتر که قطعا امکانات بیشتری نیز دارد، با قیمت‌های بالاتری معامله می‌شود.

یک آپارتمان 70متری در پارک لاله به 70میلیون تومان ودیعه و 7میلیون و 100هزار تومان اجاره نیاز دارد.  برای اجاره کردن یک واحد 70متری و 19سال ساخت در محله درختی 50میلیون تومان رهن و 7میلیون و 300هزار تومان اجاره پرداخت شده است. همچنین برای اجاره واحدی 70متری در فاطمی به 50میلیون تومان رهن و 6میلیون تومان اجاره در ماه نیاز است.

حکیمیه یکی از محله‌های شرق تهران است. یک واحد 70متری در این محله با ودیعه 60میلیون تومانی و اجاره یک میلیون و 800هزار تومانی واگذار شد. این واحد قدیمی‌ساز بوده و 29سال از ساخت آن می‌گذرد. یک واحد 70متری در زرکش با 200میلیون تومان رهن و 6میلیون تومان اجاره در ماه معامله شد.

یک واحد 70متری و 29سال ساخت در محله جوادیه، با 20میلیون تومان رهن و 2میلیون و 600هزار تومان اجاره معامله شد.

12

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ایکاش
  ۹ ۱

  ایکاش زلزله زودتر بیاید وتهران را در خود ببلعد که ویرانی اش بیش از این نیست وداغ پول را بر دل پول پرستان بگذارد.

 • ناشناس
  ۹ ۰

  الان داشتم تو دیوار نگاه میکردم اونقدر آپارتمان برای اجاره بیخ ریششون مونده که نگو گویا صاحب خانه ها در یک توهم بزرگ غرق شدند

 • ناشناس
  ۰ ۱

  زلزله

 • ناشناس
  ۰ ۱

  حتی حقوق یکماه کفاف اجاره خونه را هم نمیده هی نگید حقوق بازنشستگان افزایش یافته حالا خودرو خوراکو مریضیو اینها پیشکش

 • محمد
  ۰ ۰

  تو دیوار یه دور بزن اصلا این قیمت ها نیست . قیمت ها ۳برابر زدی