نایب رییس دوم مجلس خبر داد؛

رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی

نایب رییس دوم مجلس گفت:درطرح دوفوریتی مالیات بر خانه‌های خالی و قیر رایگان ایراداتی توسط شورای نگهبان به طرح‌ها وارد شده که این ایرادات درحال رفع است ودر جلسات هفته آینده مجلس پیگیری می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه‌های مسکن مهر و بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی تربت حیدریه طی سخنانی اظهار داشت: متأسفانه بعد از استقرار دولت از امورات مسکن مهر غفلت شد و هیچ پیگیری انجام نشد، اما در دولت دوازدهم با روی کار آمدن وزیر جدید راه و شهرسازی مباحث و مشکلات مسکن مهر در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: نخستین مشکل سایت مسکن مهر مشخص نبودن متولی آن است و قرار شد تا یک‌ماه آینده با تحویل زمین به شهرداری، متولی آن شهردار تربت حیدریه باشد.

نیکزاد به مباحث مطرح شده از وی شهروندان در خصوص احداث مسجد، پارک و مدرسه اشاره کرد و افزود: مقرر شده تا بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای این سه پروژه اختصاص دهند و همچنین برای دیگر نواقص سایت مسکن مهر مقرر شد تا یک میلیارد تومان جداگانه اختصاص یابد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به مبحث تجاری شدن برخی نقاط مسکن مهر اشاره کرد و گفت: با هماهنگی مدیر کل راه و شهرسازی قرار شد پروژه تجاری به صورت مشارکتی زمین از دولت و ساخت از طریق پیمانکار انجام شود.

وی در خصوص پروژه نیمه تمام بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین (ع) گفت: مقرر شده این بیمارستان از ابتدای مهرماه طبقه به طبقه تحویل دانشگاه علوم پزشکی شود و با توجه به اینکه کادر و پرسنل آن تکمیل شده، تا آخر آبان امسال تمام بیمارستان از طریق وزارت راه و شهرسازی تکمیل و از اواخر آذر ماه بیماران پذیرش شوند.

نیکزاد در خصوص طرح‌های دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی و قیر رایگان نیز گفت: در طرح دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی و قیر رایگان ایراداتی توسط شورای نگهبان به طرح‌ها وارد شده که این ایرادات در حال رفع و در جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه به منطقه تربت حیدریه بعد از بازدید از پروژه‌های مسکن مهر و بیمارستان امام حسین (ع) در جمع زعفران کاران شهرستان زاوه حضور یافت.

ارسال نظر

آخرین خبر ها