کد خبر 458805

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خرید و رهن آپارتمان در جوادیه تهران/ افزایش ۵۰درصدی قیمت‌ها کمتر از ۶ماه

قیمت یک واحد نوساز در جوادیه تهران بین ۱۱ تا ۱۵میلیون تومان است و واحدهای قدیمی‌تر از متری ۷ الی ۸میلیون تومان شروع می‌شود. برای رهن کامل نیز باید حدود ۲میلیون تومان برای هر متر مربع ودیعه داد. همچنین قیمت مسکن در محله جوادیه نسبت به اواخر سال گذشته بین ۴۰ تا ۵۰درصد افزایش داشته‌ است.

اقتصاد آنلاین - سیده زهرا محمودی؛ جوادیه محله‌ای در جنوب تهران و واقع در منطقه 16 است که از بافتی نسبتا قدیمی برخوردار بوده و به گفته یک کارشناس مشاور املاک، قیمت آپارتمان نوساز در آن بین 11 تا 15میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته بین 40 تا 50درصد افزایش قیمت داشته‌است.

وی در خصوص قیمت خرید آپارتمان در این محله به اقتصادآنلاین گفت: آپارتمان در این محله تا 15میلیون تومان هم قیمت گذاشته می‌شود؛ اما اصولا در این قیمت خرید صورت نمی‌گیرد و سقف معاملات انجام شده حدود 14میلیون تومان برای هر متر مربع است. یک آپارتمان 150متری نوساز در کوچه قالیشویی متری 11میلیون تومان قیمت گذاشته شده‌است.

قیمت مسکن برای یک واحد 95متری نوساز در کوچه خواستار جوادیه، متری 14میلیون تومان و برای واحدی با متراژ و محل مشابه که 5سال قدمت دارد، باید متری 12میلیون تومان پرداخت کرد. یک آپارتمان 50متری و 20سال ساخت در شهید دارابی متری 8میلیون و 800هزار تومان در هفته گذشته معامله شد که این مبلغ در مرداد ماه سال98 برای یک واحد نوساز پرداخت می‌شد.

قیمت خرید یک واحد آپارتمان 118متری نوساز در کوچه عظیمی متری 12میلیون تومان است و برای خرید آپارتمان 120متری نوساز در مرکز جوادیه با امکانات کامل، 13.5تومان برای هر متر مربع سرمایه لازم است. قیمت یک واحد 65متری 10ساله نیز در خیابان دارابی متری 10میلیون تومان اعلام شده‌است که البته اکثر قیمت‌ها هنگام انجام معامله کمتر از چیزی هستند که قبل معامله اعلام شده‌است.

این کارشناس مشاور املاک افزود: پیش‌فروش واحدهای نوساز از متری 14میلیون تومان شروع می‌شود که برای یک واحد 75متری، 600میلیون تومان را باید در ابتدا پرداخت کرد و پس از آن نیز  ماهی 50میلیون تومان تا تمام شدن اقساط آن پرداخت خواهد شد و واحد پس از شش ماه به خریدار تحویل داده می‌شود.

برای رهن کامل نیز باید متری 2 تا 2میلیون و دویست هزار تومان برای هر متر مربع پرداخت که بسته به قدمت و امکانات با مبالغ بیشتر و یا کمتر هم می‌توان مسکن مناسب یافت. یک واحد 75متری 6سال ساخت در خیابان زارعی 130میلیون تومان و یک واحد 95متری 4سال ساخت در همین خیابان 180میلیون تومان برای رهن کامل واگذار شده‌است.

وی در ادامه اظهار کرد: قیمت مسکن در محله جوادیه افزایش زیادی داشته و این افزایش قیمت سبب کاهش معاملات مسکن شده‌است. برای مثال قبل از عید رهن کامل متری حدودا یک میلیون تومان برای هر متر مربع بود که اکنون به متری 2میلیون و بیشتر رسیده‌است و این موضوع سبب مشکل برای مستاجران و رانده شدن آن‌ها به مناطق حاشیه‌ای‌‌تر شده‌است.

این کارشناس مشاور املاک در پایان بیان کرد: به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌ها ادامه‌دار باشد و ادامه روند افزایش قیمت، برای بنگاه‌داران و خریداران ملک فاجعه است و رکورد در این بازار را تشدید خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حمید
    ۰ ۰

    شهردای مجوزبگیرم چادربزنم توپارکهای تهران یانزدیک بهشت زهرا الاسلام

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری