کد خبر 457687

اطلاعیه جدید سامانه مسکن ملی

فرهنگیان متقاضی مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند

فرهنگیان واجد شرایط که پیش‌تر در طرح مسکن ملی ثبت نام کردند برای تکمیل مدارک خود در سامانه مسکن ملی اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اطلاعیه جدید سامانه مسکن ملی، همزمان با فرصت هفت روزه برای متقاضیان وام اجاره جهت تکمیل مدارک در سامانه مسکن ملی، فرهنگیان نیز می‌توانند ثبت نام خود  را در این سامانه به آدرس https://tem.mrud.ir/ تکمیل کنند.

یکی از شروط ثبت نام اولیه برای فرهنگیان این است باید دارای حداقل در پنج سال گذشته در شهر مورد تقاضا سکونت داشته باشند.

اکنون عملیات اجرایی ساخت مسکن فرهنگیان در ۹ استان آغاز شده است و تا خرداد ماه امسال برای ساخت مسکن فرهنگیان در ۱۱ استان زمین تامین شده است.

استان تهران، فارس، خوزستان، اذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و زنجان آغاز شد.

«محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی نیز سه روز پیش خبر داد که ۷۵ هزار نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته که فاقد مسکن هستند، احراز صلاحیت شده‌اند و عملیات اجرایی نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده و وزارت آموزش و پرورش نسبت به تامین آورده اولیه اقدام کرده است.

سال گذشته و در راستای طرح اقدام ملی مسکن، تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت راه‌وشهرسازی با آموزش‌وپرورش برای احداث ۱۷۰ هزار واحد طی زمان دو ساله به امضا رسیده است که با تجمیع امکانات و همکاری این دو وزارتخانه، افراد واجد شرایط راحت‌تر صاحب مسکن شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • یوسفی آرباطان
  ۲ ۰

  شماره همراه بنده اشتباه درج شده کد۴ رقمی درانتهای تکمیل اطلاعات برایم ارسال نمیشود .لطفا راهنمایی کنید‌

 • ناشناس
  ۲ ۰

  تکلیف ما فرهنگیان که مسکن نداریم و مدیر مدرسه به نگفته بخاطر ثبت نام مسکن چی میشه اقایان مسئول ثبت نام مسکن فرهنگیان

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام ببخشید من همکار ۲۸ سال سابقه هستم و تاکنون از آموزش و پرورش تسهیلاتی (زمین و آپارتمان ) دریافت نکرده ام و برای ثبت نام مسکن اطلاع نداشتم اکنون چه کار باید انجام بدهم

 • ناصری
  ۰ ۰

  با سلام بنده فرهنگی هستم و قبلا در سامانه مسکن ملی ثبت نام کردم و مدارک تحویل دادم و مبلغ اولیه رو پرداخت کردم و همینطور در سامانه مسکن فرهنگیان هم ثبت نام کرده بودم که پذیرفته شدم حالا نمیدونم باید چیکار کنم اگه مسکن فرهنگیان بهتره اونو انصراف بدم اما هنوز هیچی مشخص نیست ممنون میشم اطلاع بدین من و امثال بنده باید چیکار کنیم.

 • سیدحمید حسینی نسب
  ۱ ۰

  برخی از فرهنگیانی با گرفتن چندین وام و فروختن طلای زنانشان خانه ای کلنگی را خریده یا ساخته اند۱ سزاوار است دولت آنها را از دریافت زمین یا مسکن سهمیه محروم کند. اگر این قانون درستی است پس باید به کسانی که وضع مالی خوبی دارند حقوق ندهند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری