کد خبر 456420

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

مالیات خانه خالی سال دوم ۱۲برابر می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با تغییراتی که در قانون و پیش نویس اتفاق افتاده، مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول شش برابر، سال دوم ۱۲برابر و سال سوم ۱۸برابر در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، مهدی طغیانی در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: بر اساس متوسط درآمد ماهیانه برای ارزش اجاره خانه در شهر تهران حدود ۵۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که مالیات آن طبق ماده ۱۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم حدود ۸ میلیون و سیصد هزار تومان می‌شود که در سال اول حدود ۵۰ میلیون تومان و در سال دوم یکصد میلیون تومان و در سال سوم یکصد و پنجاه میلیون تومان می‌شود. او گفت: افرادی که خانه خالی داشته باشند، بر اساس تقسیم منطقه و ارزش اجاره ملک و محاسبه مالیات بر درآمد اجاره، به طور میانگین در سال اول حدود ۵۰ میلیون تومان بابت خالی نگه داشتن ملک پرداخت می‌کنند که به صورت ماهیانه چهار و نیم میلیون تومان دریافت خواهد شد.

در این زمینه بخوانید

نوجوانانی که چندین خانه دارند!

مالیات خانه خالی سال اول ۵۰میلیون تومان است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه این مبالغ بستگی به توافق بین دولت و مجلس دارد افزود: بر اساس نظر سازمان امور مالیاتی که در برگشت طرح قبلی به کمیسیون اقتصادی موثر بود، با بالا رفتن مبالغ، موضوع شکایت، دادرسی و دشواری وصول موجب می‌شد طرح قابلیت اجرا پیدا نکند.
آقای طغیانی درباره اجرایی کردن طرح توسط دولت گفت: در موضوع اجرا، از ابتدا با وزارت راه و شهر سازی توافق داشتیم و این طرح با روش خوداظهاری قابل اجرا است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این طرح عالیه.چقدر منابع در کشور راکد مانده.ملت آرزوی ۶۰ متر خانه دارند.تبصره هم داره.ببینید از کجا آورده اند.

 • پرویز
  ۰ ۰

  باید سه ماه خالی باشه مالیات بگیرن .یک سال که خودش یه قرنه

 • نکته سنج
  ۰ ۰

  ماهم دادیم انقدر پولو😂