کد خبر 453260

نماینده مجلس گفت:

خالی نگه‌داشتن مسکن برای مالک صرفه اقتصادی ندارد

نماینده مجلس یازدهم با بیان در گذشته مالیات از خانه‌های خالی به هیچ وجه بازدارنده نبود، گفت:در طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، خالی نگه داشتن مسکن اقتصادی نخواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد سبزی با اشاره به تصویب کلیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، اظهار کرد: تلاطمات و گرانی بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره در شرایط کنونی یکی از مشکلات جامعه محسوب می شود، از این رو نمایندگان مجلس با تدوین طرح مذکور گام بزرگی را برای مدیریت بازار برداشتند.

وی افزود: آنقدر طرح اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی مهم بود که پیشنهاد سلب فوریت از این طرح رأی نیاورد، از این رو مجلس عزم جدی برای مقابله با خانه های خالی و مبارزه با دلال بازی دارد.

وی ادامه داد: در گذشته مالیات از خانه های خالی به هیچ وجه بازدارنده نبود، مثلا یک مسکن با ارزش یک میلیارد تومان در کل حدود یک میلیون تومان مالیات در سال پرداخت می کرد که با آن قانون مالکان به راحتی مساکن خود را خالی رها می کردند.

سبزی افزود: در طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، مالیات از این مساکن چند برابر خواهد شد و دیگر خالی نگه داشتن این مساکن برای مالک صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: حال اگر با اجرای قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، حداقل چند درصد از مساکن خالی در کشور عرضه شود، این مسئله در تعدیل بازار بسیار اثرگذار خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری