کد خبر 452348

بر اساس آمار منتشر شده:

پروازهای عبوری در بهار ۸۳درصد کم شد

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش ۸۳درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران طی بهار ۹۹در مقایسه با بهار سال گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران طی خردادماه امسال در فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت کل پروازهای داخلی در نشست و برخاست 19 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 35 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 33 درصد در مقایسه با خرداد 98 کاهش داشته است.

بر این اساس فرودگاه مهرآباد در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست به ترتیب نسبت به خرداد پارسال 14 درصد، 28  رصد و 24 درصد رشد منفی داشته است.

برای فرودگاه مشهد این کاهش به ترتیب 50 درصد، 62 درصد و 68 درصد بوده است. در فرودگاه شیراز نیز چند وقتی است زمزمه های تغییر و تحول مدیریتی به گوش می رسد عملکرد همچنان منفی است؛ در نشست و برخاست عملکرد فرودگاه شیراز 32 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 38 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 51 درصد در مقایسه با آخرین ماه بهار سال گذشته کاهش یافته است.

در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز نشست و برخاست 86 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 95 درصد و ارسال و پذیرش بار و پست 81 درصد کاهش یافه است.

در مجموع در 46 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و 6 فرودگاه اختصاصی در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست به تریب عملکرد ها 29 درصد، 44 درصد و 49 درصد در مقایسه با خردادماه سال 98 منفی بوده است.

بر اساس آمار شرکت فرودگاه ها در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت نشسست و برخاست 89 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 96 و ارسال و پذیرش بار و پست 82 درصد کاهش یافته است.

همچنین طی خرداد ماه امسال پروازهای عبوری نسب به ماه مشابه سال قبل 80 درصد کاهش یافته است. در خرداد امسال تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران 5 هزار و 372 پرواز بود، در حالی خردادماه سال گذشته این تعداد 27 هزار و 513 پرواز بود. البته تعداد پروازهای عبوری ماه گذشه نسبت به اردیبهشت 99 حدود 1000 پرواز افزایش یافته است.

در مجموع طی بهار 99 در مقایسه با بهار 98 پروازهای عبوری از آسمان کشورمان 83 درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری