کد خبر 450877

اقتصاد آنلاین از بازار داغ رهن و اجاره گزارش می‌دهد؛

۹۰میلیون کمیسیون اجاره یک ساله یک بنگاه!/ رهن و اجاره در نیاوران تهران چند؟

تابستان فصل داغ جابجایی است. بررسی خبرنگار اقتصادآنلاین از نرخ رهن و اجاره ثبت یک رکورد در شمال تهران را نشان می‌دهد. رهن کامل یک آپارتمان نوساز ۲۲۰متری، ۳خوابه در بوکان نیاوران(منطقه۱) برابر با ۲میلیارد تومان در تیرماه۹۹ قیمت گذاشته شده است.

اقتصاد آنلاین- محبوبه قرمزچشمه؛ یکی از مشاوران املاک در منطقه یک تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین اظهار کرد: یک آپارتمان 220متری در نیاوران (منطقه1) 100میلیون تومان رهن و 25میلیون تومان اجاره قیمت گذاشته شده است. همچنین اجاره آپارتمان نوساز 210متری 3 خوابه در نیاوران 500میلیون تومان رهن و ماهی 20میلیون تومان اجاره بهاست.

90 میلیون تومان حق کمیسیون اجاره!

وی افزود: یک واحد آپارتمان 700متری در خیابان جبلی بالای کاخ نیاوران رهن کامل 3میلیارد تومان قیمت گذاشته شده است. این آپارتمان یک واحد از یک ساختمان 5طبقه مبله و فول امکانات است. حق کمیسیون مشاوران املاک از اجاره هر واحد از این آپارتمان 90میلیون تومان است که 45میلیون تومان موجر و 45میلیون تومان مستاجر باید پرداخت کند.

این مشاور املاک گفت: یک واحد آپارتمان 240متری در کوهسار نیاوران، فول امکانات (روف گاردن، جکوزی داخل واحد، سالن اجتماعات، 3پارکنیگ، سالن ورزش و ...) یک میلیارد و 800میلیون تومان نرخ برای رهن کامل گذاشته شده است. در صورت تبدیل یک میلیارد رهن و 24میلیون تومان کرایه باید پرداخت شود.

رهن و اجاره از قانون پیروی نمی‌کند

یکی از مشاوران املاک که بیش از 14سال است که در نیاوران فعالیت می‌کند به اقتصاد آنلاین گفت: رهن و اجاره در نیاوران از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. میزان رهن بر اساس میل صاحبخانه تعیین می‌شود. مشاوران املاک تنها می‌توانند نظر کارشناسی بدهند. فایل‌های طلایی نیاوران شامل آپارتمان‌هایی است که صاحبان آن‌ها منصف هستند. به عنوان مثال یک واحد 130متری نوساز بالای کاخ نیاوران (میدان باهنر) 150میلیون رهن و 12میلیون تومان اجاره مشخص کرده است. صاحب خانه دیگری یک واحد 140متری فول امکانات را 700 میلیون تومان رهن کامل گذاشته است. همچنین یک واحد آپارتمان 150متری 500میلیون تومان رهن و 15میلیون تومان اجاره در خیابان خداوردی نیاوران (منطقه 1) تعیین کرده است.

دو واحد در یک ساختمان با 150 میلیون اختلاف

وی افزود: قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌‌های نوساز در بسیاری از مواقع سر به فلک می‌کشد. دو صاحبخانه در یک طبقه با یک لوکیشن، یک متراژ، یکی 500میلیون تومان رهن گذاشته و دیگری 350میلیون تومان! این نمونه مشتی از خروار است. یک خانه باغ در نیاوران 5 میلیارد تومان رهن کامل گذاشته شده است.

یکی از مشاوران املاک در نیاوران در پاسخ به این پرسش که متوسط قیمت رهن و اجاره در نیاوران چقدر است، گفت: رهن کامل یک واحد 200متری نوساز، فول امکانات یک میلیارد تومان در تیر99 است. همین آپارتمان در تیر98 ، 600میلیون تومان بود. رهن و اجاره یک واحد 230متری در نیاوران 500میلیون تومان رهن و 15میلیون تومان اجاره تیر99 است. همین آپارتمان تیر 98، 300 میلیون تومان رهن و 8میلیون تومان اجاره آن بود.

یک واحد 3خوابه 195متری در خیابان گل سنگ نیاوران، فول امکانات به همراه روف گاردن، سالن ورزش، استخر و جکوزی، 330میلیون تومان رهن و 18میلیون تومان اجاره گذاشته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    هم کسانی که این آپارتمانهای نجومی را ساختن وهم کسانی که میتونند اینجا ها را اجاره کنند وهم بنگاه دارانی که این کمیسیون ها را میگیرن کسانی هستن که خون مردم را تو شیشه کردن و فقط با اختلاس و کلاه برداری و حق را ناحق کردن به اینجا رسیدن