کد خبر 443127

هدف دولت تولید و عرضه مسکن پایدار است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف دولت تولید و عرضه مسکن پایدار است، گفت: ما در دولت قصد تصدی گری در بخش مسکن را نداریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عصر امروز یک شنبه در سفر حبیب اله طاهر خانی معاون وزیر راه و شهرسازی به شهر جدید سهند کلنگ زنی پروژه ۳۹۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید سهند انجام شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در این مراسم گفت: سهند در بین شهرهای جدید کشور جزو شهرهای فرازمند و پیشرو است.

طاهر خانی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های طرح اقدام ملی مسکن استفاده از بخش خصوصی است گفت: طرح اقدام ملی قالب‌های مختلفی دارد که یکی از آنها خود مالکی است و دولت در تأمین تسهیلات لازم برای ساخت مسکن ملی کمک خواهد کرد.

تولید مسکن نباید متوقف شود

وی افزود: هدف دولت تولید و عرضه مسکن پایدار است و قصد تصدی گری ندارد و اگر تولید مسکن متوقف شود مطمئناً مشکلاتی در زندگی مردم به وجود خواهد آمد.

طاهرخانی شهر جدید سهند را برای زندگی با کیفیت مناسب دانست و گفت: با ساخت مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد و نیز اتمام آزاد راه تبریز- سهند جامعه هدف بیشتری تحت پوشش قرار خواهد گرفت و کمک خیلی بزرگی برای تبریز خواهد بود.

وی در ارتباط با قیمت تمام شده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهر سهند هم گفت: برآورد قیمت برعهده شورای مسکن استان است.

سهند ظرفیت و پتانسیل بیشتری برای توسعه دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی شهر سهند را جزو شهرهای فرازمند و پیشرو نام برد و گفت: شهر جدید سهند از لحاظ نقشی که در تولید مسکن دارد توانسته است برای کلان شهر تبریز نقش مهمی ایفا بکند.

وی افزود: شرکت عمران شهر سهند با توجه به برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی، ورزشی که برای این شهر دارد چشم انداز ویژه ای در آینده نزدیک خواهد داشت و رشد سریع را تجربه خواهد کرد.

وی افزود: سهند ظرفیت و پتانسیل بیشتری برای توسعه دارد و با اتفاقاتی که در دو سال اخیر در این شهر افتاده نتیجه هم افزایی مسئولین آن است و جای تقدیر دارد.

ارسال نظر