کد خبر 436478

مهلت دو ماهه برای جابجایی مستاجران

وزیر راه و شهرسازی از مهلت دو ماهه برای جابجایی مستاجران خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی پس از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی که دو هفته پیش ارائه شد و در کمیته‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت، بررسی شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: پیشنهاد ما این بود که به دلیل بسته بودن اجباری بنگاه‌های معاملاتی مسکن به دنبال شیوع بیماری کرونا، مستأجرین و مالکین فرصت پیدا نکردند تا هم مالک بتواند مستأجر پیدا کند یا مستأجر بتواند خانه جدید پیدا کند.

اسلامی گفت: این پیشنهاد بدین صورت تصویب شد که در مورد قراردادهای اجاره‌ای که مهلت آن‌ها در اسفند، فروردین و تا پایان اردیبهشت به اتمام می‌رسید، مدت زمان تعطیلی دو ماهه بنگاه‌های معاملات ملکی به مدت قراردادها افزوده شود تا از این طریق طرف‌ها به مشکل بر نخورند و مستأجران فرصت داشته باشند تا در صورت ضرورت، خانه مناسب پیدا کنند و جابجا شوند.

وی اظهار داشت: بدین ترتیب مالکین و مستأجرین با همدیگر تعامل و توافق کنند که در این شرایط که همچنان کرونایی است، نیازی به اسباب‌کشی نباشد و تفاهم و قراردادهایشان را تمدید کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    پس سیل مراجعات به محاکم و درگیری ها در راه خواهد بود.

  • احمد
    ۰ ۰

    می توان ابتدا در دیوار و یا ا ز طریق اینترنت شرایط خانه را خوانده سپس برای بازدید از خانه حتما فقط یک نفر با ماسک و دستکش وارد شده بلافاصله مشاهده کرده و خارج شود مگه نه اینکه فاصله گذاری اجتماعیه پس راه داره