کد خبر 435433

کمبود مسکن نداریم؟

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بنده نگفتم کمبود مسکن نداریم، گفت: ما طرح اقدام ملی مسکن را در راستای تولید و عرضه مسکن برای جامعه هدفی که دولت نسبت به آن تکلیف قانونی دارد تعریف کردیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه با برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت و گو اظهار کرد: بنده نگفتم کمبود مسکن نداریم، در یک گفتگوی تلویزیونی از بنده درباره اقدام دولت به ساخت مسکن سوال کردند اما متاسفانه با حذف اول و آخر حرف بنده اینگونه تیتر زده شد که خلاف اصول اخلاق خبرنگاری است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ما طرح اقدام ملی مسکن را در راستای تولید و عرضه مسکن برای جامعه هدفی که دولت نسبت به آن تکلیف قانونی دارد تعریف کردیم.

وی با بیان اینکه استطاعت خرید جامعه هدف ما با سبد عرضه از نظر متراژ و قیمت تمام شده همخوانی ندارد گفت: این عدم تطابق منجر به تورم و حبس سرمایه ها در یک نقطه می شود.

اسلامی هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن را قرار دادن مسکن در مدار اقتصادی به جای یک کالای سرمایه ای عنوان کرد: در تعدادی از شهرها داشتیم که مسکن مهر در فندانسیون متوقف شده بود و هنوز هم چند پروژه است که فاقد متقاضی و یا دارای مشکلات حقوقی و قضایی بوده و متوقف شده است.

وزیر راه و شهرسازی در خاتمه گفت: ما طبق تعهدی که کردیم پرونده تکمیل 500 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر را تا ماه های آینده به اتمام خواهیم رساند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر