کد خبر 430526

بخشی از جاده اصلی تهران- مشهد مسدود شد

رئیس پلیس راه استان سمنان از انسداد بخشی از جاده اصلی تهران- مشهد به علت آب‌گرفتگی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ تقی کبیری، رئیس پلیس راه استان سمنان اظهار کرد: محور میامی به سبزوار بنا به درخواست اداره کل مدیریت بحران استان خراسان رضوی و به دلیل سیل‌گرفتگی مسدود شده است.

وی تصریح کرد: سیل عصر امروز در جاده سبزوار به سمت میامی در حوزه استان خراسان رضوی رخ داد که سبب آب‌گرفتگی سطح جاده و مسدود شدن این محور شد.

بر اساس این گزارش، محور میامی به سبزوار بخشی از جاده اصلی تهران به مشهد است و ممنوعیت تردد در محور سبزوار- تهران به دلیل آب‌گرفتگی عصر امروز اعمال شده بود.

معاونت اجتماعی پلیس سبزوار نیز اعلام کرد که در پی بارش نزولات آسمانی، عصر امروز جاده سبزوار ـ تهران به دلیل آب‌گرفتگی شدید از میدان سربداران مسدود شده و تردد در این محور ممنوع است.

بر اساس این گزارش، کنترل عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان سمنان با استفاده از سیستم‌های هوشمند ITS از اولویت‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان انجام می‌شود.

در حال حاضر، ۵۶ دستگاه ترددشمار، ۵۹ سامانه ثبت تخلف و ۲۲ دستگاه دوربین نظارتی در محورهای مواصلاتی استان فعال هستند.

سالانه دست‌کم ۱۵ میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می‌کنند. حدود ۶۰۰ کیلومتر از محور تهران-مشهد در استان سمنان واقع شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر