{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428640

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه پس از فروکش کردن بیماری کرونا معاملات مسکن افزایش پیدا می‌کند گفت: طرح اقدام ملی به کندی پیش می‌رود و به همین دلیل اثرگذاری خود را در شرایط فعلی از دست داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ایرج رهبر اظهار کرد: سهم مسکن از اقتصاد کشور حدود ۴۰ درصد است و به همین دلیل نوسانات قیمت ارز یا کاهش قیمت نفت در بخش مسکن تاثیر می گذارد.

وی افزود: با وجود آنکه بخش های تولیدی رونق چندانی ندارند، شاهد نوسانات نرخ ارز هستیم؛ به طوری که در روزهای پایانی سال نیز قیمت ارز افزایش یافت.

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت فولاد از حدود ۴۷۰۰ تومان در دو سه ماه اخیر به کیلویی ۹۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرده گفت: هرنوع تورمی که به بخش ساخت و ساز تحمیل شود اثر خود را در آینده در واحدهای نوساز خواهد گذاشت.

رهبر، رکود فعلی بازار مسکن را ناشی از شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: به نظر من بعد از فروکش کردن بیماری کرونا معاملات مسکن رشد خواهد کرد و به تبع آن شاهد تغییر قیمت‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به افزایش ۸.۷ درصد متوسط قیمت مسکن تهران در اسفند ماه سال گذشته تاکید کرد: هر نوع نوسان قیمتی در شهر تهران تاثیر خود را در شهرهای اطراف و سپس شهرستان ها می‌گذارد.

نایب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران درباره میزان اثرگذاری طرح اقدام ملی بر بازار مسکن اظهار کرد: به هر حال دولت برای ایجاد رونق در بخش مسکن تلاش می‌کند اما طرح اقدام ملی به کندی پیش می‌رود و به همین دلیل اثرگذاری خود را در شرایط فعلی از دست داده است.

وی با انتقاد از سختگیری‌ها در انعقاد قرارداد با سازندگان در طرح مسکن ملی اظهار کرد: به اعتقاد من نیازی به این همه اتلاف وقت و بروکراسی اداری نیست. وزارت راه و شهرسازی می‌تواند از هم اکنون بر روی قیمت مشخص با پیمانکاران به توافق برسد و از سازندگان دارای صلاحیت برای پیشبرد کارها استفاده کند.

رهبر با اشاره به طرح مالیات بر عایدی املاک که قرار است به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس فرستاده شود گفت: به اعتقاد من هر نوع فشار مالیاتی می تواند منجر به افزایش قیمت مسکن شود. زیرا در نهایت فروشندگان، میزان مالیات را بر روی قیمت نهایی محاسبه و از خریداران‌ دریافت می کنند.

ارسال نظر

 • سعیدی
  ۷ ۳

  این ایرج رهبرتمام حرفهاش حرفهای دلالهای مسکن است نامبرده بساز بفروش استیا کارشناس؟تمامیکارشناسان که اساتیددانشگاه هم هستندگفته اند به دلیل جهش بی سابقه مسکن درسال گذشته مسکن درسال ۹۹ کاهش قیمت ورکود دارد وربطی به کروناهم ندارد مضافا اینکه کرونا کاهش ورکود مسکن راتسریع نمود

 • ناشناس
  ۸ ۳

  قیمت مسکن با وجود کرونا و ضعف در اقتصاد ایران ودنیا و همچنین توقف کسب و کارهای و نیز متضرزر شدن اکثر صنف ها ،صد در صد کاهش فوق العاده ای خواهد داشت . خودرو نیز به شدت کاهشی میشود. خریدار دیگر نیست و دلالان تلاش بی فایده ای برای نگه داشتن قیمت ها میکنند تا مالهایی که خریدند ضرر نکنه. قیمت های پایین خودرو رو بلافاصله میخرند و از اگهی دخنده خواهش میکنند سریع تا کسی ندیده اقدام به حذف اگهی کنه . ضعف کشور ما بی نظاراتی بر کار دلالان و سودجویانه . از این کار سود خوبی به جیب زدند و سریع قیمت های ارزان را حذف میکنند . دقت کنین آگهی های خانه و خودرو که اکثرشون مال همین دلالان هست بدون هیچ گونه مشتری در سایت مانده است . نکته اینجاست سایت دیوار اگهی ها رو تا یک ماه نگه میداره فروش رفت که هیچ نرفت حذف میکنه چون تعداد اگهی ها زیاد نشه و خودشم که از واسطه گری سود خوبی میبره به نفع خودش کار کنه . متاسفانه این زنجیره دلالی و واسطه گری از صاحب خود سایت با برنامه ریزی های خوب گرفته تا دلالان خرد و ریز که بدون هیچ نظارتی فعالیت دارند بازار مسکن و خودرو هیچ وقت به قیمت اصلی و پایین خود نخواهد رسید . خونه ای که متری دو تومن بود به حول و قوت دلالان به 7 تومن رسید 7 تومن هم به بیست تومن و .... عده ای فروختند و نتونستند نصف جایی رو که فروختند بخرند و عده ای از همین اقایون فوق الذکر مال کمشون به ثروتی عظیم تبدیل شد. تحریم فرصتی بود که با تشویش افکار به سمت نابودی کشور سرمایه مردم رو روانه خرید مال دلالان کنه .کشور رو قبل از اینکه تحریم ها به زانو در بیاره دلالان در اوردند ولی هیچ حکت خدا بی دلیل نیست یه ویروس اومد همه کسب و کارها خوابید و قیمت ها نزولی شد و انشا الله به قیمت ثابق خواهد رسید . انشا الله .

 • ناشناس
  ۴ ۳

  سایت تابلوست ماله دلاله ها خخخخخخ

 • ناشناس
  ۷ ۳

  اینهمه کسب و کار که اسیب وحشتناک دیدند ایا بعد از کرونا لاقل یک سالی نیاز نیست سر پاشن؟ قیمت فولاد رو فقط میبینی؟ باید پول باشه ادمها بخرند یا نه؟ من نظرم صد در صد مخالف شماست به قیمت وحشتناک پایین تری نزول خواهد کرد

 • ایرانی
  ۴ ۲

  کاملا برعکس میگین بد جور نزول خواهد کرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همه چیزبه نرخ ارز بستگی داره،قیمت متوسط متری آپارتمان توتهران ۱۰۰۰دلاره،الان چهل ساله که همین حول وحوشه،اگه واقعا دولت میخوادبرای قشرمحروم کاری کنه همونجورکه براکالاهای اساس ارز۴۲۰۰میده به مسکن هم براافرادخاص بده ،ضمنا اگه کسی پول داره بجای اینکه ببره توبازارطلا وارزسرمایه گزاری کنه که صرفادلالیه بیاره تومسکن حداقل باعث افزایش اشتغال وتولیدمیشه بهتره،ضمنا کسایی که توبازارمسکنند دلال نگین ،اینقدراین حرفاروزدین که پولهای این مملکت بجای سرمایه گذاری توایران سر تو دوبی وترکیه وگرجستان و...درآوردن وتیشه به ریشه آبادانی این مملکت زدن،اگه سرمایه گذاری درمسکن جذابیتی نداشته باشه وبره رکود علاوه بر به خطرافتادن بیش از۱۵۰۰شغل مرتبط باعث سرازیرشدن نقدینگی به سمت بازارهای ارز و خارج کشور میشه ،که شده

 • ناشناس
  ۰ ۱

  خواب دیدید خیر باشه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  مردم نخرید تادلالان بمیرند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری