{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423865

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی با پرداخت تسهیلات نوسازی به سازندگان و انبوه‌سازان در بافت‌های فرسوده انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در قالب طرح اقدام ملی مسکن احداث ۱۴۵ هزار واحد در بافت‌های ناکارآمد انجام می‌شود که از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد توسط بخش خصوصی و ۴۵ هزار واحد توسط دولت ساخته خواهد شد و برنامه‌ریزی برای ساخت ۳۵ هزار واحد نیز انجام شده است.

وزارت راه و شهرسازی برای تسریع نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری در قالب طرح اقدام ملی مسکن تسهیلات و مشوق‌هایی برای سازندگان در این بافت‌ها در نظر گرفته است. پرداخت ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات، ارائه پروانه ساخت و پرداخت هزینه‌های خدمات نظام مهندسی از جمله این مشوق‌هاست.

مهدی عبوری با بیان این‌که از این میزان، ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با پرداخت تسهیلات نوسازی به سازندگان و انبوه‌سازان در بافت‌های فرسوده انجام می‌شود، گفت: باید بستر و شرایط ارائه تسهیلات ساخت، صدور پروانه و هزینه‌های سازمان نظام مهندسی برای سازندگان و انبوه‌سازان در بافت‌های ناکارآمد شهری فراهم شود.

 مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بر ساخت مسکن توسط بخش خصوصی، سازندگان و انبوه‌سازان در بافت‌های ناکارآمد شهری تاکید و با بیان اینکه این امر باید به‌صورت جدی و مستمر پیگیری شود، عنوان‌کرد:  شرکت بازآفرینی شهری ایران، ضمن فراهم کردن بستر ارائه ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی به متقاضیان ،خود نیز تولید و ساخت ۴۵ هزار واحد مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری را برعهده می‌گیرد.

عبوری با بیان این‌که این شرکت، اراضی خود را در این رابطه به سازندگان و بخش خصوصی واگذار خواهد کرد، گفت: ساخت بخش‌هایی که سرمایه‌گذار و  بخش خصوصی به آن ورود نکنند، به‌صورت امانی انجام می‌شود.

وی، از تمام کارکنان شرکت بازآفرینی شهری خواست، در تولید واحدهای مسکونی در بافت‌های ناکارآمد، همکاری کنند و گفت: بسته‌های حمایتی تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده باید کامل باشد و در این خصوص پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران همچنین به انتظار وزیر راه و شهرسازی مبنی بر افزایش رقم تولید ۱۴۵ هزار واحد مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری اشاره کرده و گفته که کارکنان شرکت، به‌ویژه تیم عملیاتی راهبری و مدیریت ساخت ۱۴۵ هزار واحد مسکن، این امر را باید جدی گیرند و با اتکال به خداوند و همکاری با یکدیگر کارها  را پیش ببرند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری