عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت خودروهای دست دوم را هم کاهش داد؟

وزیر صمت با اشاره به عرضه خودرو در بورس و کاهش قیمت خودروهای صفر گفت: عرضه خودرو در بورس موجب کاهش قیمت خودروهای دست دوم و کارکرده نیز شده است.

عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت خودروهای دست دوم را هم کاهش داد؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، سیدرضا فاطمی امین در جلسه شورای عالی بورس به موضوع عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و گفت: عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت خودروهای دست دوم را هم کاهش داد.

وی افزود: مهمترین اثر مثبتی که عرضه خودرو در بورس کالا دارد و به آن توجهی نکردیم، این است که با کاهش قیمت خودروهای نو، قیمت خودروهای دست دوم که اتفاقا بیشترین میزان گردش مالی در بازار خودرو را دارند، کاهش چشمگیری داشته و به این صورت منافع مصرف‌کنندگان، هزاران برابر بیش از اعدادی که اعلام می‌شود حفظ شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به تاکید رئیس جمهور بر حفظ حقوق یک میلیون سهامدار شرکت‌های خودروساز و سهامداران عدالت اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور بارها تاکید کردند که در قیمت گذاری ها نه حق تولید کننده تضییع شود و نه حق مصرف کننده. سرکوب قیمت به هیچ وجه مورد تایید زئیس جمهور نیست.

وی خاطرنشان کرد: عرضه سیمان در بورس کالا نمونه موفق کاهش و کنترل قیمت ها بود. ابزارهایی که در بورس کالا وجود دارد در کنترل قیمت ها کارآمدی بسیاری دارد.

ارسال نظر
ارسال نظر