کد خبر 557360

تویوتا ۵۰ میلیون دستگاه کرولا فروخت

تویوتا ۸ سال پیش از رقم فروش ۴۰ میلیون دستگاه کرولا عبور کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، در ژوئیه امسال هم از رقم ۵۰ میلیون دستگاه گذشت. هر چند این رقم بسیار خیره‌کننده و تحسین‌برانگیز است اما تویوتا ذوق‌زدگی خاصی هم نشان نداد و مثل خیلی از خودروسازان دست به اقدام ویژه یا عرضه چند نسخه خاص و منحصر به فرد هم نزد.

تویوتا فقط گفته است که در ماه ژوئیه از رقم ۵۰ میلیون دستگاه عبور کرده و شاید اگر شما همین اواخر کرولا خریده باشید، ۵۰ میلیونومین کرولا را در اختیار داشته باشید، بدون آنکه خبر داشته باشید. وقتی تویوتا به رقم ۴۰ میلیون هم رسیده بود همین قدر بی تفاوتی از خود نشان داد.رسیدن به رقم ۵۰ میلیون دستگاه، آن قدر که گفتنش آسان است، به راحتی به دست نیامده و برای تویوتا ۵۵ سال طول کشیده است.

در طول این مدت، کرولا ۱۲ بار نسل عوض کرده اما در تمامی این مدت، مهم‌ترین خصلت خود را حفظ کرده است: تویوتا کرولا، محصول کوچک و ارزان سبد محصولات تویوتا است.در سال ۱۹۶۸ اولین مدل کرولای ۱۹۶۹ با قیمت ۱۷۰۰ دلار به دست مشتری رسید.حالا که مردم دنیا علاقه پیدا کرده‌اند که خودروهایشان کمی قد بلندتر باشد، در برنامه های تویوتا هم هست که قد کرولا را کمی بلندتر کرده و محصول کراس‌اور آن را به بازار عرضه کند.باید دید که تویوتا چه زمانی به رقم ۱۰۰ میلیون دستگاه می رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر