کد خبر 503163

مدیرعامل ایران خودرو:

تولید انبوه تارا به زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل ایران خودرو به افزایش ۴۰ درصدی تولید خودرو در مقایسه با سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: تولید خودروی تارا به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم افتتاح خط تولید باک پلیمری خودروی تارا با اشاره به بهره برداری از ۱۸ پروژه زیرمجموعه های این گروه در دهه فجر گفت: این گروه صنعتی به طور خاص ۱۱ پروژه کلیدی را به بهره برداری خواهد رساند که از جمله این پروژه‌ها می توان به تولید انبوه تارا اشاره کرد.

وی افزود: تولید تارا در این هفته به روزانه دو دستگاه و در هفته آینده به ۶ دستگاه خواهد رسید و به زودی با حضور وزیر تولید انبوه این خودرو آغاز می شود.

مقیمی با بیان این که در ایران خودرو با همکاری قطعه‌سازان تولید خودرو در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ۴۰ درصدی تولید را رقم زد، تصریح می کند: ایران خودرو از رکورد تولید ۹۸ در آذرماه و از رکورد تولید سال ۹۷ در ۶ بهمن عبور کرد و تا پایان سال تعداد را به ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رساند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به دو هدف ویژه ساخت داخل و کاهش قیمت تمام شده در این گروه صنعتی اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمینه کاهش قیمت تمام شده در مجموعه شکل گرفته و بررسی اطلاعات نشان می دهد از فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ با پیوستن این قطعات به خطوط تولید، شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت قطعات خواهیم بود.

مقیمی افزود: در زمینه ساخت داخل نیز قدم های خوبی برداشته شده و تامین مواد اولیه قطعات با همکاری شرکت های طرف قرارداد در سال ۱۴۰۰ بعد از پاس کردن تست ها و رعایت استاندارد کارد خطوط تولید می شود تا کاهش وابستگی رقم بزند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر