کد خبر 491488

قیمت تارا در چه محدوده‌ای تعیین خواهد شد؟

محصول جدید ایران خودرو یعنی تارا این روزها به خبرساز ترین خودروی بازار تبدیل شده است و از هم‌اکنون گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص قیمت نهایی این خودرو در جریان است. ایران خودرو تارا به همراه سایپا شاهین جدیدترین محصولات در نظر گرفته شده برای بازار خودرو کشور هستند، محصولاتی که اسم جدید بر پیشانی آن‌ها خورده است ولی به نظر نمی‌رسد با خودروهایی واقعا جدید روبرو باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ در حالی‌که برخی رسانه‌ها اعلام قیمتی بیش از نیم میلیارد را برای تارا محتمل می‌دانستند، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اعتقاد دارد قیمت نهایی تارا در حدود 300 میلیون تومان تعیین خواهد شد و این خودرو در یک رده بالاتر از سایپا شاهین قرار خواهد گرفت.

اسد کرمی اعتقاد دارد قیمت سایپا شاهین در بازار آزاد حدود 260 میلیون تومان خواهد بود و از این رو برای ایران خودرو تارا رقمی در حدود 300 میلیون تومان به عنوان قیمت اعلام خواهد شد. این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که مطابق گزارش‌های بدست آمده از سطح بازار، قیمت دنا پلاس ساده حدود 275 میلیون تومان، دنا پلاس توربوشارژر دنده‌ای 315 میلیون تومان و دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک حدود 425 میلیون تومان است. بنابراین چگونه تارا که لوکس‌ترین و جدیدترین محصول ایران خودرو است می‌تواند 300 میلیون تومان قیمت داشته باشد؟

مطابق اعلام ایران خودرو، انتظار می‌رود تولید انبوه ایران خودرو تارا از اواخر سال جاری آغاز شود دیگر کارشناس خودرو یعنی فرید زاوه تخمین دقیق‌تری از قیمت تارا ارائه کرده است. وی اعتقاد دارد قیمت نسخه دنده‌ای تارا حدود 400 الی 500 میلیون تومان و قیمت نسخه اتوماتیک این خودرو حدود 700 الی 800 میلیون تومان تعیین خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر