کد خبر 481971
در ماه اکتبر صورت گرفت؛

کاهش فروش جهانی فولکس واگن

گروه فولکس واگن که بزرگترین خودروساز آلمان محسوب می شود، اعلام کرد که به دنبال بهبود نسبی بازار خود در ماه سپتامبر، فروش جهانی این شرکت در ماه اکتبر با ۴.۹ درصد کاهش نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بزرگترین خودروساز آلمان روز جمعه اعلام کرد که به دنبال بهبود نسبی در ماه سپتامبر، فروش جهانی گروه فولکس واگن در ماه اکتبر با 4.9 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 903 هزار و 200 دستگاه رسید.

به گفته این خودروساز آلمانی، پس از سه ماه رشد فروش خودرو در چین، در ماه اکتبر 3.3 درصد کاهش یافته است. با این وجود چین با تحویل 376500 دستگاه در ماه اکتبر همچنان بزرگترین بازار فروش فولکس واگن محسوب می شود.

بر اساس اعلام فولکس واگن، فروش خودرو در چین و منطقه آسیا و اقیانوسیه کمترین آسیب را از بحران شیوع کرونا دیده و فقط حدود 9 درصد کاهش یافته است.

در عین حال، فروش خودرو در ایالات متحده، اروپا و همچنین آمریکای جنوبی بین 20 تا بیش از 25 درصد کاهش یافته است. طبق اعلام شرکت فولکس واگن، تحویل خودرو در این بازارها در ماه اکتبر بهبود یافت و فقط یک افت تک رقمی را ثبت کرد.

این در حالی است که برند آئودی که متعلق به شرکت فولکس واگن است، در ماه اکتبر روند صعودی خود را ادامه داد و 9.8 درصد افزایش فروش به میزان 163800 دستگاه خودرو را ثبت کرد.

ارسال نظر