کد خبر 476093

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پرسرعت‌ترین خودروهای جهان را بشناسید

اتومبیل اسپرت تواتارا اس اس سی آمریکایی، با ثبت سرعت ۵۰۹کیلومتر در ساعت، توانست لقب پرسرعت‌ترین خودروی جهان را از آن خود کند.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ خودروی تواتارا ( Tuatara ) که توسط خودروساز آمریکایی اس اس سی ( SSC ) تولید شده، توانست رکورد پرسرعت‌ترین خودروی جهان را بزند.

در طول مسافتی تقریبا 11کیلومتری، این خودروی اسپرت توانست به سرعت متوسط 509کیلومتر در ساعت دست یابد، و رکورددار پیشین، خودروی Chiron از شرکت بوگاتی را شکست داد.

همانطور که در نمودار ارائه شده مشاهده می‌شود، بر اساس ارقام ارائه شده از سوی ورزش اتومبیلرانی، تواتارا اس اس سی اولین خودرویی است که توانسته رکورد سرعت 500کیلومتر در ساعت را بشکند و در صدر لیست قرار بگیرد.

این خودرو در تلاش خود برای ثبت رکورد حتی به حداکثر سرعت 533کیلومتر در ساعت نیز دست یافت. چنین سرعت بالایی حتی در سریع‌ترین سری مسابقات فرمول1 و Indycar هم حاصل نمی‌شود.

خودروهای بوگاتی chiron و فورد m2k motorsports ford GT نیز به ترتیب دومین و سومین اتومبیل‌های اسپرت پر سرعت جهان شناخته شدند.

در نمودار ارائه شده، پرسرعت‌ترین خودروهای جهان را مشاهده می‌کنید؛

cfc1d947-da33-4c0f-a50e-ee1961358b8d

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • اقامصیب
    ۰ ۰

    هیچی بنز نمیشه ، بنز ، بی ام و بوگاتی تویوتا

  • رضا
    ۰ ۰

    سلام مگرچه خبره پرایدبااین قیمت نجومی وپژوباقیمت نجومی تر مردم ازکجاپول زیادبدن این خودروهای بی خاصیت رابخرند چرا فشار به مردم میارید