کد خبر 465044
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

طرح مجلس دهم در مورد ساماندهی صنعت خودرو مسکوت ماند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که براساس نظر اعضای این کمیسیون، طرح ساماندهی صنعت خودرو مربوط به مجلس دهم مسکوت خواهد ماند و طرح جدید مجلس یازدهم برای ساماندهی خودرو پیگیری می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الله فیروزی با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون صنایع، گفت: دستورکار نخست کمیسیون بررسی «موادی از طرح مالیات بر عایدی سرمایه» بود؛ از آنجایی که برخی از مواد این طرح مربوط به حوزه فعالیت کمیسیون صنایع و معادن است، مواد مذکور در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید.

وی افزود: بررسی طرح «حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا» دومین دستورکار کمیسیون بود؛ ساختار این طرح نیاز به تقویت و ساماندهی داشت، بنابراین کمیسیون کلیات آن را برای بررسی بیشتر رد کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: بررسی طرح «جهش تولید دانش‌بنیان‌ها» سومین دستورکار کمیسیون صنایع و معادن بود که پس از بحث و بررسی کلیات این طرح به تصویب رسید؛ از آنجایی که شرکت‌های دانش بنیان ظرفیت مناسبی در حوزه رونق تولید و تامین نیازهای داخلی دارند باید از آنها در زمینه مالیات، بیمه، شرکت در مناقصه‌ها، تامین اجتماعی و... حمایت شود که تحقق این مهم با تصویب طرح حمایت از دانش‌بنیان‌ها ممکن می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع یادآور شد: طرح ساماندهی صنعت خودرو برگشتی از شورای نگهبان نیز که مربوط به مجلس دهم بود در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت چراکه براساس آئین‌نامه داخلی مجلس این طرح باید تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به تدوین طرحی درباره ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع، تصریح کرد: از آنجایی که این طرح جامع بوده و شامل محورهایی مانند نحوه عرضه، قیمت‌گذاری، سازوکار مربوط به پیش‌خرید و... می‌شود به زعم اعضای کمیسیون بهتر است طرح ساماندهی صنعت خودرو مربوط به مجلس دهم مسکوت بماند و طرح جدید و کامل‌تر پیگیری شود.

ارسال نظر