کد خبر 464206

بعد از ظهر امروز صورت گرفت؛

اعلام قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک

بعد از ظهر امروز گروه صنعتی ایران خودرو صدور دعوتنامه‌های سری اول دنا پلاس توربو اتوماتیک را آغاز کرد. به گفته مدیران ایران خودرو، حواله‌های مربوط به سه ماهه اول سال جاری با قیمت کمتری خودرو را تحویل خواهند گرفت و عدد اعلام شده صرفا برای مشتریان سری اول است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اسب بخار، ایران خودرو قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک را برای حواله های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال جاری ۲۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته و مشتریان باید بر اساس این قیمت، تکمیل وجه و محاسبات خود را انجام دهند. به گفته شورای رقابت و گروه صنعتی ایران خودرو، این قیمت توسط تیم کارشناسی به دست آمده و مورد تایید سازمان حمایت و دستگاه های نظارتی قرار گرفته است. هنوز این خودروساز اعلام نکرده که حواله های تابستان ۹۹ دنا پلاس توربو اتوماتیک تا چه مقدار افزایش قیمت خواهند داشت و شورای رقابت چه عددی را برای این دسته از مشتریان مصوب کرده است.

اواخر هفته گذشته، برخی منابع خبری از شورای رقابت اعلام کرده بودند که قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک در فاز اول در محدوده ۲۵۰ میلیون تومان تعیین می شود. حال شاهد هستیم که گویا شورای رقابت عدد قطعی ۲۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را برای مشتریان سری اول این خودرو در نظر گرفته است. جالب است که به گفته برخی مسئولان صاحب نظر، این قیمت عددی مناسب است و به هیچ وجه گران به حساب نمی آید. این در حالی است که هفته گذشته مشتریان دنا پلاس توربو اتوماتیک، از اعلام قیمت این خودرو در محدوده ۲۵۰ میلیون تومان نارضایتی خود را به رسانه ها اعلام کرده بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۵ ۰

  قیمت دنا اتوماتیک بدلایل زیر گران است
  1- تفاوت قیمت خودرو دنده ای و اتوماتیک حداکثر 50 میلیون باید باشد، قیمت دنا دنده ای طبق اعلام کارخانه در سه ماه اول 110 میلیونه پس قیمت اتوماتیک باید160 میلیون باشه نه 253 میلیون.
  2- اگر قیمت بازار آزاد گران است ناشی از ممنوعیت واردات و عدم عرضه خودرو توسط خودروساز است بنابراین قیمت بازار آزاد خودرو نباید ملاک قیمت گذاری باشه.
  3-چرا اختبار قیمت گذاری هر سه ماهه به خودروساز واگذار شده با توجه به انحصار خودروساز ، چون خودروسازان بصورت مافیایی عمل میکنند .
  پس وای بحال مردم که مسولان ریش و قیچی را به خودروساز داده اند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   مسئولین همون خودروسازن

 • داود
  ۵ ۰

  قرارد داد ترکمن چای هست ، من خودم در قطعه سازی هستم و 20 سال در صنعت خودرو ، کدوم کارشناسی
  اعلام کرده بابت تنها اتومات کردن خودرو بهایی بالای 150 درصد خودرو باید پرداخت بشه ، قیمت خودرو غیر اتومات در اردیبهشت ماه که موعد تحویل بوده 110 میلیون و قیمت اتومات آن که 6 ماهم تاخیر داره و هنوز هم تاریخ دقیق تحویل مشخص نیست 252 میلیون ، از چند طرف بهمشتری ضرر می زنید، واقعا هر کسی که اعلام کرده این قیمت کارشناسی هست باید، در عقلانیتش شک کرد

 • رضا
  ۴ ۰

  واقعا بی انصافی چقدر فشار دیگه