کد خبر 451786

با ادامه‌دار شدن شیوع کرونا:

خرید و فروش خودرو آنلاین شد

طبق یک تحقیق انجام شده در بریتانیا، هر روز به تعداد افرادی که حاضرند بدون انجام آزمایش رانندگی، خودروی جدیدی را به صورت آنلاین بخرند اضافه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد،  این تحقیق که با شرکت بیش از ۷۰۰ خریدار خودرو توسط BuyAcar.co.uk انجام شده نشان می‌دهد ۲۵ درصد افراد با خرید خودرو بدون انجام تست جاده‌ای مشکلی ندارند و حاضرند در صورت حصول اطمینان از ضمانت‌نامه و بدون اینکه آن را از نزدیک ببینند، بخرند.

البته این میزان برای خریداران بین ۳۵ تا ۴۴ سال به یک‌سوم کاهش پیدا می‌کند که در مقایسه با عادت‌های پیشین بریتانیایی‌ها برای خرید خودرو قابل توجه است. بر این اساس، همچنان خریداران زیر ۲۵ سال و بالای ۶۵ سال ترجیح می‌دهند پیش از خرید، خودرو را ببینند و با انجام تست رانندگی از خریدشان مطمئن شوند.

به علاوه مشخص شده اطمینان مردان به خرید اینترنتی خودرو دو برابر زنان است. به نظر می‌رسد با ادامه‌دار شدن شیوع کرونا تعداد خریداران اینترنتی خودرو در حال افزایش است. طبق گزارش‌های منتشره، بیش از ۷۸ درصد از خریدهای تسلا مدل ۳ به صورت اینترنتی انجام شده و ۸۲ درصد مشتریانش نیز هیچ‌گاه پیش از خرید آن پشت فرمانش ننشسته بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر