کد خبر 451590

کروز در راستای ساخت قطعات استراتژیک خودرو با نخبگان همکاری دارد

شرکت صنایع تولیدی کروز بزرگترین و پیشرفته ترین قطعه ساز کشور در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین اجرای ابلاغیه ۱۰گانه قرارگاه تولیدِ وزارت صمت که در آن به جذب نخبگان، استفاده از پتانسیل مراکز دانش‌بنیان و افزایش خوداتکایی اشاره شده بود، همکاری با دانشگاه ها و جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سعید سهراب پور رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه ها در بنیاد ملی نخبگان گفت: دانشگاه ها و نخبگان با هدف توسعه صنعت خودرو و داخلی سازی قطعات، علاقه مند به همکاری در زمینه ساخت قطعات استراتژیک خودرو هستند و با تکیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت تر می توان مشکلات به وجود آمده از تحریم ها را بی اثر کرد.

کروز به این موضوع باور و اعتقاد دارد که همکاری بین صنعت و دانشگاه ها باید تقویت شود و در این راستا از سال گذشته همکاری با دانشگاه ها را آغاز کرد و توانست با همکاری جوانان نخبه و دانشگاهی، قطعات استراتژیک و هایتک خودرو را از وابستگی خارج کند و به خودکفایی برساند. این شرکت با حضور موثر در اقتصاد مقاومتی و در شرایطی که وزارت صمت توجه ویژه به توسعه ساخت داخل در صنعت قطعه سازی با هدف کاهش واردات و ارزبری دارد، سعی در رسیدن به خودکفایی کامل در این صنعت را دارد که در حال حاضر 50 پروژه با دانشگاه های معتبر کشور از جمله شریف، تهران و امیرکبیر در حال انجام است و تاکنون توانسته 3000 قطعه از قطعات مورد نیاز خطوط تولید خودروسازان که در گذشته از خارج تامین می شد، با عمق ساخت داخل و دانش مهندسان و نخبگان این شرکت بومی سازی کند.

کروز برای ارتقاء دانش فنی، کاهش هزینه‌های تولید، ‌افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مواد، طراحی محصول و تغییرات مهندسی خود حدود 40 نفر از دانشجویان دانشگاه های مذکور را در واحد تحقیق و توسعه خود مستقر کرده که در آینده با گذراندن واحدهای آموزشی می توانند جذب این واحد شوند. از آن جایی که با تکیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت تر می توان مشکلات به وجود آمده از تحریم ها را بی اثر کرد جذب نخبگان در کروز همچنان ادامه دارد.

به دلایل متفاوت صنعت خودرو کشور نتوانسته است همپای پیشرفت های جهانی در این حوزه حرکت کند و برای جبران گذشته، بهترین راهکار این است که قطعه سازان و خودروسازان از جامعه دانشگاهی و نخبگان بهره بیشتری ببرند. کروز با بهره گیری از تجربه و دانش دانشگاه ها که در حوزه خودرو پروژه های تخصصی تعریف کردند، به نتایج مطلوبی دست یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر