{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405249

ترکیه از نخستین نمونه اولیه خودروی داخلی خود که یک خودروی برقی است رونمایی کرد.

به گزارش  بلومبرگ، ترکیه از نمونه اولیه نخستین خودروی داخلی خود رونمایی کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، طبق دستور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، «TOGG» یا شرکت سرمایه گذاری مشترک ترکیه شامل ۵ شرکت و یک سازمان تجاری برای تولید این خودرو کارخانه‌ای را در بورسا می‌سازد.

bFuoPa09453x

برای تولید ۵ مدل اتومبیل و تولید سالانه ۱۷۵ هزار خودرو در این کارخانه، ۳.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است. نخستین خودروی C-SUV در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه می‌شود. به نوشته روزنامه «دنیا» این خودرو توسط شرکت ایتالیایی Pininfarina SpA طراحی شده و تمام برقی است. شرکت تولید کننده ادعا می‌کند سرعت این خودرو جالب توجه خواهد بود و هزینه‌های نگهداری آن نیز اندک است.

mq7Pget0KulN

برای خودروی مذکور دو نوع پک باتری لیتیوم یونی در نظر گرفته شده است. قدرت پیمایش باتری کوچک‌تر ۱۸۶ مایل و پک باتری بزرگ‌تر ۳۰۰ مایل به ازای هر بار شارژ است. همچنین C-SUV مجهز به فناوری شارژ سریع است و طی ۳۰ دقیقه باتری آن ۸۰ درصد شارژ می‌شود. در مدل ساده خودرو موتور برقی خودرو نیز روی محور عقبی قرار می‌گیرد و ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد. اما در مدل پیشرفته‌تر، ۲ موتور روی محور جلویی خودرو قرار می‌گیرند و به این ترتیب چهار چرخ خودرو متحرک می‌شوند. قدرت موتور مدل پیشرفته‌تر ۴۰۰ اسب بخار است.

gwYkZ0FJCpN1

در کابین خودرو سیستم اطلاع رسانی دیجیتال نصب می‌شود و همچنین نمایشگری مخصوص مسافران نیز وجوددارد. نمایشگری لمسی روی داشبورد خودرو نصب می‌شود.

UrxUBp6qhFMa

تخمین زده می‌شود این پروژه پس از شروع تولید از ۲۰۲۲ میلادی و طی ۱۵ سال ۵۰ میلیارد دلار به اقتصاد ترکیه کمک کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری