{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402054

گروه خودروسازی فولکس واگن با همکاری مقامات قطری یک سیستم حمل و نقل عمومی مبتنی بر استفاده ازشاتل ها و اتوبوس های خودران را برای شهر دوحه طراحی خواهند کرد.

به گزارش تک کرانچ، قرار است استفاده از این سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته در پایتخت قطر تا سال ۲۰۲۲ ممکن شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این توافقنامه روز شنبه به امضای گروه خودروسازی فولکس واگن و سازمان سرمایه گذاری قطر رسید. چهار زیرمجموعه فولکس واگن وظیفه اجرای این طرح را بر عهده دارند که از جمله آنها می توان به اسکانیا، سرویس به اشتراک گذاری خودروی MOIA و مجموعه تولید خودروهای هوشمند و خودران آئودی و خودروهای عمومی فولکس واگن اشاره کرد.

در قالب این همکاری علاوه بر توسعه سیستم حمل و نقل عمومی دوحه، چارچوب های حقوقی و قانونی استفاده از خودروهای برقی مشخص شده و زیرساخت های فنی مورد نیاز برای این کار نیز فراهم خواهد شد. همچنین یک نرم افزار ویژه نیز توسط فولکس واگن طراحی می شود تا استفاده از اتوبوس ها و شاتل های برقی تسهیل گردد. البته ارائه این خدمات به معنای تعطیل شدن سیستم حمل و نقل عمومی سنتی دوحه نیست.

در قالب این طرح در مجموع ۳۵ وسیله نقلیه عمومی برقی به کار گرفته می شوند. همچنین بعد از گذشت مدتی ۱۰ اتوبوس برقی اسکانیا هم به این مجموعه اضافه می شود. آزمایش این وسایل نقلیه از سال ۲۰۲۰ آغاز می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری