کد خبر 376239

خصوصی‌سازی صحیح، موجب ورود برکت به صنعت خودرو می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که با خصوصی سازی صحیح، صنعت خودرو پیشرفت بیشتری می کند و رقابت در این صنعت ایجاد می شود، هزینه تمام شده کاهش می یابد و برکت به مجموعه وارد می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرخودرو ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که با خصوصی سازی صحیح، صنعت خودرو پیشرفت بیشتری می کند و رقابت در این صنعت ایجاد می شود، هزینه تمام شده کاهش می یابد و برکت به مجموعه وارد می شود.

محمدرضا منصوری در مورد موانع موجود بر سر راه تحقق خصوصی سازی صنعت خودرو اظهار داشت: موانعی چند بر سر راه خصوصی سازی صنعت خودرو وجود دارد، اما مهم ترین مانع بر سر راه خصوصی سازی صنعت خودرو که موانع دیگر در مقابل آن مهم نیست، دولتی بودن این صنعت و مدیران دولتی هستند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر خصوصی سازی به درستی انجام می شد رانت در صنعت خودرو وجود نداشت و حتی اگر وجود داشت این آسیب به بیت المال نمی رسید بلکه صاحب مالکیت خصوصی، متضرر می شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت تحقق خصوصی سازی صحیح، رانت ها کاهش و شفافیت افزایش می یابد.

منصوری گفت: در کشور ما نیز مانند تمام دنیا باید سیستم به صورتی باشد که هیچ کس نتواند سوء استفاده کند و مدیر بخش خصوصی موظف است برای خود سیستمی قرار دهد که امکان سوء استفاده وجود نداشته باشد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: با خصوصی سازی صحیح، صنعت خودرو پیشرفت بیشتری می کند و رقابت در این صنعت ایجاد می شود، هزینه تمام شده کاهش می یابد و برکت به مجموعه وارد می شود. در شرایط فعلی در کشور ما حیف و میل وجود دارد؛ یعنی اگر 20 درصد میل وجود داشته باشد 80 درصد حیف می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با یک مثال موضوع را روشن می کنم؛ شخصی دونده رتبه 1 شهر را در مغازه خود استخدام می کند تا دزد مغازه را تعقیب و دستگیر کند. اما دونده، موفق به دستگیری دزد نمی شود و در پاسخ به این سوال که چرا قادر به دستگیری دزد نبودی، می گوید به این دلیل نتوانستم دزد را دستگیر کنم که او برای خود می دوید و من برای شما می دویدم. در بخش خصوصی، صاحب مال از دارایی خود مواظبت می کند اما در سیستم دولتی رانت وجود دارد و ما بیت المال را در اختیار افراد خاصی قرار می دهیم که قطعا پاسخگوی ضرر و زیان و خطاهای خود نخواهند بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر