کد خبر 349970

حجم تحویل خودرو به مشتری‌ها با افزایش تولید بیشتر می‌شود

مدیرعامل ایران خودرو گفت: عدم تحویل برخی خودروها به دلیل نرسیدن برخی قطعات است که با توجه به برنامه ریزی ها تولید افزایش می یابد و تحویل به مشتریان روز به روز بیشتر می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «هاشم یکه زارع» روز دوشنبه در مراسم بازدید «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خط تولید محورسازان خودرو، درباره عدم تحویل به موقع خودرو، گفت: یک خودرو از 2 هزار قطعه تشکیل شده و تولید خودرو به روز است و قطعه ای که دیروز تولید شده امروز مصرف می شود. 
وی اظهارداشت: 99 درصد قطعه سازان با توانایی کامل کار می کنند و در این مسیر به خودکفایی رسیدیم اما چنانچه در تولید با مشکل مواجه شویم خودرو ناقص تولید می شود و تحویل با تاخیر است. 
مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: با افزایش تولید به تعهدات خود عمل می کنیم و خودروها را تحویل می دهیم. 
«رضا رضایی» عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان هفتم اردیبهشت ماه به تولید بیش از 100 هزار خودرو در ماه های گذشته از سوی دو خودروساز بزرگ اشاره کرد که هر یک معطل چند قطعه بوده و در کف کارخانجات رسوب کرده اند.
چهاردهم بهمن ماه پارسال «فرشاد مقیمی» معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست تخصصی کمیته خودرو از تخصیص چهار هزار میلیارد تومان به ایران خودرو و سایپا خبر داد.
پس از آن عملیات اجرایی تخصیص این مبلغ به قطعه سازان در شرکت های خودروساز آغاز و مقرر شد بانک ها مطابق فهرستی که خودروسازان در اختیارشان قرار دادند، مبالغ را به طور مستقیم به قطعه سازان پرداخت کنند.
در این زمینه، قرار شد برای تزریق نقدینگی به خودروسازان با محور بانک مرکزی، 11 هزار میلیارد تومان در 2 بخش ریالی و ارزی پرداخت شود که شامل چهار هزار میلیارد تومان و 844 میلیون یورو بود که تاکنون چهار هزار میلیارد تومان نقدینگی ریالی پرداخت شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر