کد خبر 326295

نخستین ایستگاه شارژ سیار در آلمان رونمایی شد

شرکت خودروسازی فولکس واگن از نخستین ایستگاه سیار و متحرک شارژ خودروهای برقی رونمایی کرد که قرار است در آینده‌ای نزدیک در شهرهای مختلف آلمان نصب و راه‌اندازی شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

فولکس واگن که یکی از شرکت های خودروسازی برتر و فعال در زمینه تولید خودروهای برقی و الکتریکی در جهان به شمار می رود، حالا به نظر می رسد که به دنبال توسعه، نصب و راه اندازی ایستگاههای سیار شارژ وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست است تا در سال آینده میلادی روانه شهرها و خیابان های آلمان شود.

امروزه ایستگاه های شارژ متعددی در کشورهای بسیاری از جهان وجود دارند که همگی از نوع ثابت بوده و همچون ایستگاه های پمپ بنزین در گوشه وکنار خیابان های شهر دیده و یافت می شوند. اما حالا شرکت فولکس واگن به تازگی اعلام کرده است که تصمیم گرفته است ایستگاههای شارژ سیار و متحرک را روانه خیابان و شهرهای آلمان کند تا بتواند به گستره وسیع تری ازشهروندان امکان بهره مندی از خدمات مربوط به خودروهای برقی و الکتریکی را فراهم بیاورد.  

بر اساس گزارش وب سایت CleanTechnica ، این خودروساز آلمانی که بزرگترین و بیشترین سهم از بازار فروش خودرو در اروپا را داراست، در نظر دارد که با چنین اقداماتی رسوایی های پیشین خود موسوم به رسوای خودروهای دیزلی (دیزل گیت) را از یاد و خاطر مردم و بازارهای جهانی خودرو پاک کرده و خسارات ناشی از این رسوایی ها را جبران کند.

به گفته این خودروساز آلمانی، ایستگاههای سیار شارژ خودروهای برقی که اخیرا آنها را توسعه داده و از آنها رونمایی کرده است، تنها به مدت ۱۷ دقیقه می توانند خودروهای برقی و الکتریکی را شارژ کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر