کد خبر 324147

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

نمایش توان داخلی سازی کشور در نمایشگاه خودرو تهران/ شروط قیمت‌گذاری بر اساس حاشیه بازار چیست؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از تمام خودروسازان و تولیدکنندگان خواسته ام، توان داخلی سازی خود برای قطعاتی که به واسطه برخی محدودیت‌های بین المللی دیگر وارد نمی‌شود و موفق به تولید داخلی آن شده‌اید را در معرض دید عموم قرار دهید.

به گزارش اقتصادآنلاین، رضا رحمانی، با اعلام این خبر گفت: با حضور و معرفی توان داخلی صنعت خودروسازی در سومین نمایشگاه خودرو تهران، هم شاهد ایجاد کسب و کار جدید برای قطعه سازان و هم رونق تولید در این بخش خواهیم بود.

وی که در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما سخن می‌گفت، ادامه داد: قیمت گذاری خودرو بر مبنای حاشیه بازار در شهریورماه امسال مصوب شده بود اما بنده برای اجرای آن چند شرط گذاشتم.

رحمانی ادامه داد: شروط تحقق قیمت گذاری بر مبنای حاشیه بازار از سوی خودروسازها شامل رونق تولید، عمل به تعهدات، تامین قطعه ساز، تولید و عرضه قطعاتی که قبل تر از خارج می‌آمد، واگذاری اموال و فعالیت‌های غیر خودرویی خودروسازان می‌شود.

به گفته وزیر صنعت، فعالیت بر روی موضوع افزایش توان داخلی سازی و تولید و عرضه قطعاتی که پیش تر از خارج می‌آمده یکی از مهمترین تاکیدات این وزارتخانه به خودروسازان و قطعه سازان برای تحقق رونق تولید، عبور از برخی بحران‌ها و حمایت از تولید و تولیدکننده داخلی بوده است.

وی موارد ذکر شده را برنامه کوتاه مدت و میان مدت وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تحول در ساختار خودروسازی کشور دانست و خاطرنشان کرد: این گام ابتدایی است و ظرف یک تا دو سال آینده شاهد اجرای یک برنامه اساسی و متحول گرا در خودروسازی و قطعه سازی کشور خواهیم بود.

بر اساس این گزارش سومین نمایشگاه خودرو تهران از 18 تا 21 دی ماه جاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عدالت را رعایت کنید
  ۳ ۰

  مسئولین اجازه ندهند که حقوق مشتریانی که موعد تحویل خودروشون گذشته؛ ضایع بشه. قاطعتر برخورد کنید با خودروسازان بدعهد و قانون گریز. افزایش قیمت برای موعد تحویل آذر به قبل؛ ممنوع و خلاف قانونه چون قیمتهای جدید در دیماه داره اعلام میشه. پس اگه افزایش قیمت شامل حالمون بشه همه باید شکایت کنیم. امیدوارم با تدبیر مسئولین؛ کار به اونجاها نکشه و هزاران نفرو به زحمت نندازن واسه شکایت و اعتراض و... . ولی اگه مجبور شیم باید از حقوقمون دفاع کنیم. توکل بر خداوند

 • مشتری متضرر
  ۲ ۰

  افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته خلاف قانونه. مسیولین چرا با قاطعیت با خودروسازان متخلف و قانون گریز برخورد نمیکنن؟
  چرا شفاف اعلام نمیکنید که خودروسازان حق ندارند افزایش قیمتو شامل حال موعد تحویل گذشته ها کنند!!! خودروساز متخلفه و باید تاوان بده؛ نه از جیب مردم طلب کنه.
  مگه میشه هم با تاخیر تحویل بدن و هم گرانتر؟! این کار غیرقانونی و غیرشرعیه.
  عدالت را رعایت کنید تا جامعه نظم و آرامش بگیره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آقای وزیر تا واردات بدون تعرفه خودرو روز و جدید دنیا آزاد نشود کاری برای ملت نکردید