{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322833

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مخالف افزایش ضابطه مند قیمت خودرو نیستیم اما سازمان تعزیرات براساس وظایف قانونی با افزایش هیجانی قیمت خودرو برخورد می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین، جمال انصاری روز سه شنبه در جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی که با حضور نمایندگان خودروسازان برگزار شد، گفت: قیمت گذاری خودروها باید به صورت ضابطه مند، منطقی و متعادل انجام شود.
وی اظهار داشت: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات صنفی است و نقشی در قیمت گذاری خودرو ندارد. مخالف افزایش قیمت نیستیم اما این افزایش قیمت باید بر اساس کارشناسی تخصصی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد.
انصاری با اشاره به مبنای قیمت گذاری خودرو بالاتر و پائین تر از 45 میلیون تومان توسط ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت، گفت: معتقدیم برای هر کالایی که در تولید آن از دولت ارز دریافت می شود، قیمت گذاری و فروش باید ضابطه مند و بر اساس کارشناسی تخصصی باشد تا مسیر نظارت و تصمیم گیری در مورد تخلفات نیز هموار شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: تفکیک قیمت گذاری خودرو برمبنای بالاتر و پائین تر از 45 میلیون تومان وجهه قانونی و حقوقی ندارد و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب سال 86 نیازمند اصلاح است.
انصاری اضافه کرد: اختلاف نظر در صلاحیت رسیدگی به تخلفات خودرو از جمله مواردی است که باید مورد بازبینی قرار گیرد زیرا هم اکنون رسیدگی به این نوع تخلفات در تمام محاکم قضایی (دادگستری ها و شورای حل اختلاف) و شعب سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود اما در اصلاح این قانون باید یک مرجع مشخص به عنوان رسیدگی به تخلفات صنفی خودروساز تعیین شود.

ارسال نظر

 • موعد تحویل خودرو گذشته
  ۴ ۰

  هرگونه افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته؛ خلاف قانون و انسانیت و شرع است و کاری غیر منطقی و غیر عقلانی است.
  معنی نداره خودروساز هم دیر تحویل بده و هم گرانتر؟! پراید111 تحویل شهریورو هنوز دعوتنامه هم ندادن!!! به چه حقی؟! طبق چه قانونی خودروساز این کارو کرده؟! خودروساز مقصره و مشتریان متضرر، نباید تاوان بدن. مسئولین از حق و حقوق مردم؛ قاطعتر دفاع کنن تا انقدر بی قانونی و قانون گریزی نداشته باشیم؛ انقد حق خوری نشه!!

 • victory
  ۲ ۰

  دلال اصلی و تاثیر گذار؛ خود خودروسازه.
  عرضه ر کم کرده و قیمتها بالا رفته. الان توی بازار آزاد داره میفروشه خودرو توسط نمایندگی ها و واسطه هاش و یه سری هم انبار کردن که بعد افزایش قیمت عرضه کنند. ماشین مردم هم که از مرداد و شهریور و مهر و... تحویل نمیدن و دارن قانون گریزی میکنن!
  قطعه و مواد اولیه هم از اول سال با دلار حدود 4000 تومن خریدن و دارن.
  نمیدونم صحبت از ضرر چه معنی میده؟! البته دروغ گفتن که شاخ و دم نداره! مردم هشیارن و میفهمند و امیدوارم این کارهای خلاف و غیر اخلاقی شما ر یادشون نره.

 • dd
  ۲ ۰

  ای کاش همه ی ما مردم از هم؛ از حقوق همدیگه بیشتر حمایت میکردیم و فقط به فکر جیب خودمون نبودیم. توی شرایط سخت از سودی که میخاد نصیبمون بشه کم کنیم تا قشر ضعیف و متوسط هزینشون کمتر شه. ولی متاسفانه همه، قیمت اجناس و خدماتشونو؛ دو سه برابر کردن و فقط به فکر جیب خودشون هستن.
  آقای مسئول قطعه ساز و آقای خودروساز؛ اولا که اگه افزایش قیمتی برای خودرو و قطعه میخاد صورت بگیره باید کارشناسی شده و منطقی و باتوجه به درآمد مردم باشه؛ دوما هزاران نفری که موعد تحویل خودروشون گذشته و متضرر شدن و ماهها با بی احترامی و بدعهدی خودروساز مواجه شدن؛ نباید افزایش قیمت شامل حالشون بشه. خودروساز بدعهدی کرده و قانون گریزی کرده و تاوانشو باید بده؛ نه مشتریانی که ماهها معطل تحویل خودروشون هستن و هنوز دعوتنامه هم صادر نشده براشون!!!!! بی قانونی و بی مسئولیتی خودروساز بدیهیه و خودش باید تاوانشو بده؛ نه از جیب مردم طلب کنه و به خاطر بدعهدی؛ پاداش بگیره!!!!!! هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمیفته.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری