کد خبر 322650

نام ۲۱۲عضو هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو منتشر شد

شرکت ایران خودرو در پی نشست دیروز (یکشنبه) با اعضای کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی، نام ۲۱۲نفر از مدیران عامل و اعضای هیات مدیره گروه های زیرمجموعه خود را منتشر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، دیروز (یکشنبه) کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت های ایران خودرو و سایپا برگزار شد. 
در این جلسه مقرر شد هر 2 شرکت خودروسازی نام اعضای هیات مدیره شرکت‌های اقماری خود را از امروز (دوشنبه) در تارنماهای خود منتشر کنند. 
عصر امروز ایران خودرو پیشگام شد و فهرست یاد شده را روی تارنمای خود بارگذاری کرد.
به نوشته این تارنما، این اقدام با هدف «شفافیت فعالیت های اقتصادی، آگاه سازی افکار عمومی و ارائه اطلاعات به مردم» صورت می گیرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره این اقدام تاکید کرد «رفع برخی ابهام ها و روشن سازی افکارعمومی درباره اطلاعات مربوط به اعضای هیات مدیره شرکت های تابع این گروه صنعتی می تواند گامی موثر در جلب اعتماد عمومی به خدمتگزاران بخش صنعت باشد».
در فهرستی که منتشر شده است نام 212 نفر به تفکیک سمت (مدیرعامل، عضو موظف یا غیرموظف هیات مدیره) دیده می شود. 
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پس از نشست دیروز اعلام کرد: تعهدات انجام نشده 2 گروه سایپا و ایران‌ خودرو حدود 300هزار خودروست. 
بهرام پارسایی گفت: مقرر شده است تحویل تعهدات معوق در اولویت خودروسازان قرار بگیرد و بر اساس قراردادهای منعقد نسبت به تعهدات خود عمل کنند. 
وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه تاکید کرد خودروسازان به انجام تعهدات در قراردادها ملزمند.
«رضا رحمانی» گفت: در ماه‌های گذشته به دلیل کاهش تولید خودرو امکان کاهش پلکانی قیمت وجود نداشت اما با توجه به افزایش تولید انتظار داریم به تعهدات عمل شود.
وی اضافه کرد: به دلیل اختلاف قیمت خودرو بین بازار آزاد و فروش کارخانه مصوب شده تا در حاشیه بازار، محصولات خودروسازان عرضه و به تدریج قیمت‌ها کاهش پیدا کند؛ به اینگونه که در هر نوبت عرضه خودور 5 درصد زیر قیمت قبلی محصولات ارائه شود تا جایی که قیمت‌ بازار و کارخانه به نقطه تعادل و قیمت تعیین شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برسد.

برای مشاهده فهرست کامل   اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو اینجا کلیک کنید

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • موعد تحویل خودرو گذشته
  ۲ ۰

  چرا سایپا یه پراید111 تحویل شهریور را هنوز دعوتنامه هم صادر نکرده؟! یعنی پراید هم مشکل تولید داره بعد این همه سال تولید و داخلی سازی؟! 3 ماه پیش باید تحویل میداده ولی خیلی وقیح و بی شرم هنوز دعوتنامه هم صادر نکرده!! کجای دنیا انقد بی احترامی به مشتریان میشه؟! شرم بر شما که نه خودروسازید و نه انسانیت دارید!!
  هرگونه افزایش قیمت برای موعد تحویل گذشته ها با شکایت گسترده ی هزاران مشتری روبه رو میشه چون عملی غیر قانونی و غیر شرعیه. زودتر خودروی مردمو تحویل بدید و دست از قانون گریزی و طمعکاری بردارید!

 • حسین
  ۳ ۰

  یاحضرت عباس (ع) !! مگه چه خبره ؟ تمام درآمد ایرانخودرو را بدن حقوق همینا هم جور نمیشه ؟!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تازه همه اینها ویلای شمال که هیچ، ویلای اروپا می خوان، بنز و بی ام و ميخوان، پنت هاوس زعفرانیه میخوان، آخر هفته آنتالیا سر نزنند تولیدشون می خوابه، ویلا لواسون شب سر نزنند شب خوابشون نمی بره، ناهار کاری با همکاران مهربان می خوان ...