کد خبر 322583

وزیر صنعت خبر داد؛

قیمت همه خودروها بر اساس فرمول ٥درصد محاسبه نخواهد شد/ قیمت نهایى خودرو نه نرخ بازار آزاد است و نه قیمت پیش فروش‌ها

رضا رحمانى گفت قرار است فاصله قیمت بین فروش خودرروسازان و بازار آزاد اصلاح شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، وی گفت: هدف از فرمول ٥درصد زیر قیمت بازار این بود که، خودرو را با پنج درصد زیر قیمت بازار آزاد عرضه کنند و بعد آن ٥درصد را کاهش دهند. یعنى درواقع هدف از این فرمول این بود که قیمت را تا حد تعادل کاهش دهند نه با آن قیمتى که پیش فروش شده عرضه کنند.

او افزود این موضوع از سه ماه قبل به وزارت خانه ابلاغ شده اما باید تمهیداتى انجام مى دادیم، سازمان حمایت باید آنالیز قیمت مى کرد که همه این اتفاقات در حال انجام است.

رحمانی در ادامه افزود جلسه صبح درمورد وضعیت بازار خودرو و تعهدات خودروسازان بوده نه قیمت آن، و این که خودروسازان باید به تعهد خود در خصوص پیش فروش ها عمل کنند. دردو سه هفته گذشته جلوى کاهش تولید خودرو گرفته شد و به طور حتم افزایش پیدا خواهد کرد و در همین راستا قیمت نیز پایین مى آید. بر اساس مصوبه اى که به ما ابلاغ شده قیمت همه خودروها بر اساس فرمول ٥درصد محاسبه نخواهد شد اما قیمت نهایى آن نه نرخ بازار آزاد است و نه قیمت پیش فروش‌ها.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • Rt
  ۹ ۰

  هرگونه افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته برخلاف قانونه و غیر شرعی و غیر منطقیه. امیدوارم مسیولین به این مساله توجه ویژه داشته باشند و از تضییع حقوق مشتریان جلوگیری کنند.
  اصلا معقول و قانونی نیست که خودروساز هم با تاخیر چند ماهه تحویل بده و هم گران تر!!! هیچ کجای دنیا چنین چیزی اتفاق نمیفته.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  دولت نباید به خودرو سازان اجازه دهد خودروهای که موعد آنها گذشته افزایش قیمت بدهند