کد خبر 321118

سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ خبرداد؛

بررسی افزایش قیمت خودرو در کمیسیون اصل‌۹۰

سخنگوی کمیسیون اصل۹۰مجلس شورای اسلامی از جلسه هفته‌ آینده این کمیسیون با حضور وزیر صنعت و دستگاه‌های نظارتی برای بررسی موضوع افزایش قیمت خودرو خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بهرام پارسایی اظهار کرد: جلسه روز یکشنبه‌ ۲۵ آذر ماه کمیسیون اصل "۹۰" با حضور وزیر صنعت و معاونان مربوطه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان تعزیرات، رییس سازمان گمرک و خودروسازان درباره بررسی وضعیت پیش فروش خودرو و افزایش قیمت خودرو برگزار خواهد شد.

وی افزود: پرونده خودروسازان در کمیسیون اصل "۹۰" بیش از یک سال است که مفتوح است و گزارش آن در حال‌ تهیه است. با توجه به شرایط فعلی که خودروسازان به هر شکلی که می‌خواهند خودروی‌شان را پیش فروش می‌کنند و یا قیمت گذاری می‌کنند لازم دیدیم که کمیسیون از جایگاه نظارتی خود به این موضوع ورود کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه‌ داد: خودروسازان نتوانستند طی یک سال گذشته به تعهداتشان عمل کنند. آنها ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکار هستند، ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارند و ۱۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارند و در کنار اینها هزاران میلیارد خودرو پیش فروش کرده‌اند و نتوانسته اند به تعهداتشان عمل کنند.

پارسایی با اشاره به این که بازار خودرو به حال خود رها شده است و نیازمند نظارت جدی است، تصریح کرد: اگر فکر عاجلی برای وضعیت خودروسازی نشود، با توجه به تعهدات قبلی خودروسازان به مردم که هنوز تحقق پیدا نکرده است و تعهدات جدیدی که ایجاد می‌کنند، این نگرانی وجود دارد که مشکلی چندین برابر آن چه موسسات مالی ــ اعتباری به وجود آورده اند را ایجاد کند. به همین جهت کمیسیون اصل "۹۰" در جلسه روز یکشنبه‌ خود وضع نابسامان و رها شده خودروسازی را تعیین تکلیف خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • se
  ۰ ۰

  یکی نیست واقعا از مشتریانی که ماهها موعد تحویل خودروشون گذشته حمایت کنه؟؟ و صراحتا بگه افزایش قیمت شامل حال اونا نمیشه چون تقصیر و تاخیر از جانب خودروساز بوده و مشتری نباید تاوان بده!!!؟؟
  چرا صریح و روشن از افرادی که ماهها از موعد تحویل خودروشون گذشته؛ حمایت نمی کنید و خودروساز را مجاب به اجرای تعهداتش نمی کنید؟؟!! بر طبق چه قانونی خودروساز حق داره هم با تاخیر تحویل بده و هم گرانتر؟؟!! کجای دنیا اینطوره؟ از حق و حقوق مردم قوی تر و قاطع تر حمایت کنید تا ظالم جرات ظلم و ستم نداشته باشه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دمش گرم

 • رحمن
  ۲ ۰

  اونایی که خودرو تحویل موعد گذشته دارند و به نمایندگان دسترسی دارند به نمایندگان این کمیسیون اطلاع بدهند تا در حقشون ظلم نشه

 • مشتری متضرر
  ۰ ۰

  چرا سایپا دعوتنامه های پراید 111 تحویل شهریور97 ر نمیده؟؟؟!!! یکی نیست بهش تذکر بده؛ بازخواستش کنه؟؟؟!!! یکی نیست حامی مشتریان باشه؟؟؟!!!! 3 ماه پیش باید ماشینو تحویل میداده ولی هنوز دعوتنامه هم نفرستاده!!!! این دیگه از عجایب جهانه که توی هیچ کشور دیگه ای پیش نمیاد. خجالت آوره!!! یعنی یه پراید ر هم نمیتونید تحویل بدید یا نمی خواهید تحویل بدهید؟؟؟!!!!!!!

 • مردم
  ۰ ۰

  از نمایندگان محترم مجلس تقاضا دارم از حق و حقوق مشتریانی که موعد تحویل خودروشون گذشته حمایت کنن و اجازه افزایش قیمت برای این قراردادها را به هیچ عنوان ندهند وگرنه حقوق هزاران مشتری تضییع میشه.
  مگه میشه خودروساز هم تاخیر تحویل داشته باشه و هم افزایش قیمت بده!!! به جای اینکه از مشتریا عذرخواهی کنه و جبران ضرر کنه.