کد خبر 297508

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰:

سایپا و ایران خودرو کاهش تولید نداشتند/ قیمت خودرو در بازار غیرواقعی است

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور، شرکت‌های سایپا و ایران خودرو از لحاظ تولید در ماه‌های گذشته با روند کاهشی روبرو نبوده‌اند اما فضای روانی در جامعه باعث رشد تقاضا برای خرید خودرو شده و بازار را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، بهرام پارسایی درباره جلسه امروز- یکشنبه- کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در جلسه ای با حضور رییسان شرکت‌های خودروسازی و مسوولان سازمان بازرسی، شورای رقابت، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و سایر دستگاه‌های ذیربط نوسان قیمتی در بازار خودرو بررسی شد.

وی ادامه داد: در مجموع می‌توان گفت سیاست‌های اشتباه چند دهه گذشته باعث انحصار در بخش خودروسازی شده و به نوعی فضای رقابتی را از این صنعت گرفته است؛ به نحوی که فشار قیمت‌ها به مردم تحمیل می‌شود.

پارسایی اضافه کرد: مقرر شد براساس نظر خودروسازان، روند ترخیص قطعات خودرو در گمرک سرعت پیدا کند تا به فضای روانی که باعث افزایش کاذب قیمت خودرو شده است، پایان دهد.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه مقرر شد خودروسازان تعهدات خود را در قبال ثبت نام متقاضیان دریافت خودرو انجام دهند و در برخی از ثبت‌نام‌ها که تخلف صورت گرفته است رسیدگی لازم برای ابطال قرارداد انجام شود.

«قرار شد در آینده زیرساخت‌های ثبت نام برای دریافت خودرو با اعمال نظارت موثر تقویت شود».

قیمت خودرو در بازار غیرواقعی است

پارسایی تصریح کرد: قیمت خودرو در بازار غیرواقعی است. به طور مثال قیمت واقعی پراید حدود 22 میلیون تومان است اما دلالان با اقدامات سوداگرانه به سودهای نجومی دست می‌یابند و قیمت‌ها را بالا می‌برند.

همچنین در این جلسه بحث دپو خودرو بررسی شد.

مسوولان سازمان‌های مختلف در نشست کمیسیون اصل 90 درباره علت گرانی‌های بازار خودرو به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش هایی ارائه کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر