کد خبر 277868

رییس اتحادیه خودرو تهران در گفت‌و گو با اقتصادآنلاین:

سود گرانی خودرو در جیب خودروسازان داخلی/ خودرو ارزان می‌شود؟

افزایش چشمگیر قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار طی روزهای گذشته نگرانی و سردرگمی مردم شده است و سوال این است که آیا شرایط فعلی برای خرید خودرو مناسب است؟

اقتصادآنلاین- صدف امیرحسینی؛ سعید موتمنی، رییس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو تهران در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین، افزایش قیمت خودرو طی روزهای گذشته را ناشی از کمیاب شدن این کالا در بازار دانست و تصریح کرد: خودرو به تعداد محدود و به صورت قطره چکانی به بازار عرضه شده که متناسب با نیاز مردم نیست و هر کالایی به مقدار ناچیز عرضه شود ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

او همچنین به دیگر عوامل تنش‌زا در بازار اشاره کرد و توضیح داد: اوایل خرداد سازمان شورای رقابت اعلام کرد که اواخر این ماه خودرو گران می‌شود این تنش از همان زمان شکل گرفت و می‌توان گفت از عوامل اصلی گران شدن خودرو جو روانی موجود در بازار است.

اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر این‌که قیمت‌های فعلی واقعی نیست و حباب دارد، خاطرنشان کرد: طی چند روز اخیر خودرو های داخلی با یک شوک و افزایش قیمت عجیب رو به رو شده‌اند که این اصلا دلیل منطقی ندارد.

موتمنی با بیان این‌که بازار خودرو غیر قابل پیش‌بینی است، اضافه کرد: در حال حاضر اختلاف خودروهای پایین 45 میلیون تومان نیز حدود 5 تا 14 میلیون است.

وی درباره نقش نمایشگاه داران در افزایش قیمت‌ توضیح داد: بیشترین سود در این میان نصیب شرکت‌های خودروساز داخلی شده است و نمایشگاه داران هیچ نقش و سودی در افزایش قیمت خودرو نداشته اند.

اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو تهران با بیان این‌که خودرو باید تک نرخی شود، افزود: به شدت مخالف این افزایش قیمت هستم چرا که مصرف کننده بیشترین ضرر را متحمل خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: مردم باید آگاه باشند این افزایش قیمت معقولانه نیست و فعلا برای خرید و فروش دست نگه دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    اگر دولت سود سرشاری از تولید خودرو که چه عرض کنم منتاژ خودرو کسب نمی کرد چنین تعرفه های سنگینی وضع نمی کرد تا شرکتهای همکار جیب مردم را بزنند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری