کد خبر 152348

رییس سازمان استاندارد:

پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید خارج می‌شود

طبق قانون، اتومبیل‌هایی که ۱۰ سال از تولید آنها می‌گذرد باید از خط تولید خارج شوند. در این زمینه رییس سازمان ملی استاندارد از برنامه‌ خودروسازان جهت خروج پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید خبر داد.

در حالی که کش و قوس‌ها در خصوص پایان کار خط تولید خودروهایی که ۱۰ سال از شروع تولید آنها می‌گذرد، ادامه دارد، نیره پیروزبخت گفت: توقف تولید خودروها نیاز به یک برنامه عمیق و دقیق دارد که سازمان استاندارد نظر خود را در این باره اعلام کرده و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در حال رسیدگی به آن است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: در راستای برنامه‌ای که براساس قانون توقف تولید خودروهایی با بیش از ۱۰ سال تولید را در خود دیده است، خودروهایی مانند پراید یا پژو ۴۰۵ نیز از خط تولید خودروسازان داخلی خارج خواهد شد.

رییس سازمان ملی استاندارد درباره‌ اقدامات خودروسازان در این باره بیان کرد: در جریان هستم که خودروسازان در حال انجام مقدمات کار برای حذف خودروهای قدیمی و اصلاح خط تولید خود هستند، ولی این‌که زمانی در این خصوص داده شود باید از طریق خودروسازان و وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.

پیروزبخت درباره موضوع استاندارد خدمات پس از فروش گفت: موضوع خدمات پس از فروش خودروسازان استانداردهایی دارد که موارد لازم نوشته شده و به خودروسازان و وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است، اما از آنجاکه اجرای استانداردها به تنهایی در اختیار ما نیست، سازمان استاندارد نمی‌تواند روی تمام آنها نظارت کند، ولی نظارت لازم در قسمتی که به سازمان استاندارد مربوط است صورت می‌گیرد. همچنین پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خدمات پس از فروش خودروسازان بسیار جدی اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مردمپرست
  ۹ ۰

  ...پراید و پژو 405 تا 10 سال دیگه هم تولید خواهد شد...
  اصلا سازمان استاندارد در این مملکت مثل دکوراسیون میمونه ...
  ......

 • ناشناس
  ۱ ۱

  آخه مگه میشه. اونوقت به جاش کدون خودرو ۲۰ تومنی برای مردم میخواند تولید کنند. رنو کوئید هم که زور زدند ۳۰ تومن شد.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بازار که انحصاری یشه و مدیریت هم سیاسی و وابسته به جناح های خاص همین میشه که خودرو های طراحی شده در دهه 90 میلادی هنوز تولید میشن با کیفیت بسیار پایین
  تا وقتی مردم میخرن همینه، کمپین خودرو داخلی نخرید دوباره باید را بیافته