اگر بچه دار نشدیم چه کنیم؟ / بدون داشتن فرزند شاد باشید!

اگر بچه دار نشدیم چه کنیم؟ این سوال خیلی از افراد است. فرزند نداشتن می تواند یک انتخاب شخصی یا به علت ناباروری باشد. به این معنی نیست که شما بچه ها را دوست ندارید؛ اما باعث می شود تا زمان بیشتری برای انجام کارهای دیگر فراهم کنید.

اگر بچه دار نشدیم چه کنیم؟ / بدون داشتن فرزند شاد باشید!

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ صرف نظر از علت نداشتن فرزند، می توانید خوشحال باشید؛ زیرا زندگی بدون بچه هم می تواند بسیار ارزشمند و رضایت بخش باشد. چگونه می توانید بدون داشتن فرزند، شاد باشید؟

روش اول: بدون داشتن فرزند، فردی کامل باشید

۱- روی شغل تان تمرکز کنید. اگر به دنبال پیشرفت در شغل تان یا یادگیری مهارتهای شغلی جدید هستید، ممکن است با برعهده نگرفتن مسئولیت های فرزندتان، شادتر باشید. شما ممکن است بیشتر از دیگران وقت زیادی را به کار اختصاص دهید، در این صورت می توانید از این فرصت برای کامل کردن خودتان استفاده کنید و از موفقیت شغلی تان لذت ببرید.

    با انجام مشاغل مورد علاقه تان، به حس ششم تان درباره ی اینکه کدام موقعیت شغلی را قبول کنید، و کدام شبکه ی حرفه ای را توسعه دهید، اعتماد کنید.

۲- بیشتر سفر کنید. بزرگ کردن بچه، تلاش زیادی لازم دارد. اگر فرزندی ندارید، ممکن است پس انداز بیشتری داشته باشید و اگر عاشق مسافرت هستید، می توانید از این فرصت برای انجام کارهای بیشتر بهره ببرید.


در این زمینه بخوانید؛

۲۰ نشانه دلزدگی از زندگی مشترک + ۷ راهکار درمان دلزدگی زناشویی

    اگر می خواهید یک تجربه واقعی در زمینه ی همراهی با بچه ها داشته باشید، می توانید همراه با یک جمعیت ۲۰ نفری به سفر بروید. همچنین، ممکن است یک هدف مسافرتی را تعیین کنید و یک برنامه ی سفر را به تنهایی یا با شریک زندگی تان برنامه ریزی کنید.

علاوه بر اینکه از لحاظ فرهنگی پیشرفت می کنید، با افراد مختلفی آشنا خواهید شد و اگر به تعامل با دیگران علاقه مند هستید، این ممکن است بهترین راه رسیدن به خوشبختی بدون داشتن فرزند باشد.

۳- برای یادگیری در مورد نحوه ی سرمایه گذاری برای بازنشستگی درس هایی را در نظر بگیرید. اهداف پس انداز برای کسانی که فرزندی ندارند، پس با این شرایط بدون داشتن فرزند هم میشه متفاوت تر از افراد دارای فرزند است.

افراد فرزند دار با افزایش هزینه های فرزندان، ممکن است به پول بیشتری نیاز داشته باشند که می تواند آنها را به سمت اهداف یادگیری سرمایه گذاری هدایت کند.

بدون استرس پرداخت شهریه دانشگاه فرزندان بچه ها یا میراثی که برای آنها می گذارید، حتی ممکن است زودتر از افراد دارای فرزند بازنشسته شوید. در دراز مدت می توانید از یادگیری راهکار های مختلف سرمایه گذاری بهره ببرید.

    در دوره هایی آموزشی راجع به سرمایه گذاری برای بازنشستگی در آگهی های انجمن تان شرکت کنید یا با جستجو در گوگل درباره ی این موضوع اطلاعات به دست آورید.

    همچنین می توانید در مورد سرمایه گذاری برای بازنشستگی به یک گروه بپیوندید. به این ترتیب، شما می توانید افرادی را که دیدگاهی مانند خودتان دارند، ملاقات کنید و بتوانید از یکدیگر چیزی یاد بگیرید.

۴- از زمان تنهایی تان استفاده کنید. حتی اگر فقط پنج دقیقه زمان دارید، وقت بگذارید تا خودتان باشید. این فایده های بسیاری دارد؛ از افزایش خلاقیت گرفته تا آرامش ذهن را در بر می گیرد. شما می توانید که این کارها را انجام دهید:

    یک پروژه را شروع کنید. تنها بودن می تواند خستگی تان را رفع کند و خلاقیت تان را افزایش دهد. اگر پروژه ی کاری یا سرگرم کننده ای دارید که کنار گذاشته اید یا فکر می کنید که امتحان کردنش سرگرم کننده است، اکنون زمان آن رسیده است.

    کارهای بیشتری انجام دهید. سپری کردن وقت تان به تنهایی، می تواند ذهن تان را پاک کند و به شما کمک می کند تا تمرکز و تلاش تان را حفظ کنید.

بدون اینکه حواس تان پرت شود، از زمان تنهایی تان برای بررسی فهرست انجام کارها استفاده کنید. چک کردن چیزی که در فهرست تان قرار دارد، این امکان را برای شما فراهم می کند که از زمان تان بیشتر بهره ببرید.

    تنها به ماجراجویی بروید. هنگامی که منزوی هستید، برقراری ارتباطات اجتماعی در واقع می تواند آسان تر باشد؛ چون در موقعیتی قرار دارید که احتمالاً می خواهید تعاملات اجتماعی بیشتری داشته باشید. اگر برون گرا هستید، این کار می تواند روشی مناسب برای افزایش میزان شادی تان باشد. بنابراین در طول روز به جایی بروید؛ مثلا به پارک محلی. از این کار برای رفع خستگی و دیدار با افراد جدید استفاده کنید.

روش دوم: ارتباط با همسرتان

۱- یک سرگرمی جدید را با هم شروع کنید. شما می توانید در کنار یادگیری سرگرمی جدید، زمانی را با همسرتان بگذرانید. سرگرمی های بسیاری وجود دارد که می تواند شما را کنار هم جمع کند.

در حقیقت، زوج هایی که فرزند ندارند، اغلب فعالیت مشارکتی شادتری انجام میدهند؛ زیرا زمان را متفاوت از افرادی که فرزند دارند، اولویت بندی می کنند و معمولا نسبت به دیگران، زمان بیشتری را به روابط شان اختصاص می دهند.

    به عنوان مثال، بسیاری از زوج ها از باغبانی در کنار هم لذت می برند. شما می توانید با انجام کارهایی مانند: رفتن به باغ یا کاشتن گلهای فصلی از زمان هایی که با هم هستید، حداکثر بهره را ببرید. می توانید درباره ی چیزهایی که یاد گرفتید با هم صحبت کنید و همچنین از صدای آرام بخش محیط لذت ببرید.

۲- در مهمانی ها و رویدادها شرکت کنید. از طریق روزنامه یا تقویم رویدادهای آنلاین، اطلاعاتی راجع به رویدادها جمع آوری کنید. احتمالاً مواردی وجود دارد که شما هرگز در نظر نگرفته اید و ممکن است باعث شود تا تجربه ی جدید و غیرمنتظره ای با شریک زندگی تان کسب کنید. به طور مثال، در جشنواره های هنری مختلف، می توانید با دیگران کارهای سرگرم کننده و جالبی انجام دهید.

۳- تعطیلات کوتاه آخر هفته ی رمانتیکی را ترتیب دهید. آیا کوه یا ساحل را ترجیح می دهید یا از هنر و ورزش لذت می برید؟ شما می توانید در هر زمینه ای که دوست دارید، فعالیت کنید و حتی در هتل های معروف تعطیلات تان را بگذرانید.

برخی تخفیف های آنلاین می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های تعطیلات تان شود.

۴- برای مقصد تعطیلات رویایی تان برنامه ریزی کنید. اهداف تان را برای دستیابی به این برنامه تعیین کنید؛ مانند: نحوه پس انداز کردن پول و زمان رفتن به سفر.

حتی اگر این سفر خوب هم نبوده، باز هم شما اوقات خوبی را با هم گذرانده اید.

    با یک برنامه پس انداز واقعی شروع کنید: در مورد راهکار های مختلف پس انداز اطلاعات کسب کنید و راهی را پیدا کنید که مناسب شما باشد؛ با گذشت زمان کمی اطلاعات بیشتری بدست می آورید.

    تقویم و تنظیم زمان را در نظر بگیرید: برنامه ریزی های از پیش تهیه شده از بروز مشکل در لحظه ی آخر جلوگیری می کنند. برنامه کاری خود و تاثیرات سفرتتان  را در نظر بگیرید.

    یک زبان جدید یاد بگیرید. این کار باعث افزایش هیجان در زندگی تان می شود. برنامه ریزی و پیش بینی کارها می تواند سرگرم کننده باشد.

۵- از گذران تعطیلات در خانه لذت ببرید. می توانید آخر هفته عاشقانه را در خانه سپری کنید و در هزینه تان صرفه جویی کنید و بعد از اینکه آن احساس اولیه ی ناراحت کننده از بین رفت، تعجب خواهید کرد. شما و شریک زندگی تان از این جهت، مرکز توجه قرار دارید و همچنین از آرامش تان لذت خواهید برد. تا ظهر بخوابید، بعد با هم صبحانه حاضر کنید. راه های زیادی برای استراحت و شاد بودن در خانه وجود دارد.

۶- با شریک زندگی تان صمیمی باشید. ممکن است نسبت به افرادی که فرزند دارند، وقت آزاد بیشتر و استرس کمتری داشته باشید. از وقت تان برای ایجاد روابط صمیمانه استفاده کنید و روابط تان را تازه نگه دارید.

برقراری رابطه جنسی، عامل اصلی حفظ ثبات در روابط است. زوج هایی که فرزند ندارند، زندگی بهتر و شادتری دارند؛ بنابراین وقت شان را با یکدیگر سپری می کنند. حتی فقط نوازش می تواند باعث توسعه ی روابط تان شود.

۷- با هم ورزش کنید. بین تناسب اندام و شادی رابطه مستقیمی وجود دارد. زوج هایی که فرزند ندارند، ممکن است فرصت های بیشتری برای ورزش کردن داشته باشند؛بنابراین از وقت آزاد تان برای همکاری با یکدیگر استفاده کنید.

    در ورزشگاه، خانه یا بیرون از خانه با هم تمرین کنید. می توانید برای حفظ تناسب اندام به یکدیگر انگیزه دهید؛ زیرا رابطه تان بهتر خواهد شد و ورزش سلامتی تان را تضمین خواهد کرد.

    به یک تیم ورزشی تفریحی مشترک بپیوندید. به پارک های محلی بروید. شما از انجام این کارها با هم لذت می برید و با دیگران ملاقات خواهید کرد.

روش سوم: با فرزندان دیگران وقت بگذارنید

۱- با بچه های دیگران بیرون بروید: فقط چون بچه ندارید، به این معنی نیست که بچه ها را دوست نداشته باشید. از کمک کردن و گذراندن وقت با فرزندان اعضای خانواده و دوستانتان لذت ببرید. به خواهرزاده ها یا برادرزاده هایتان پیشنهاد رفتن به سینما یا بازی کردن را بدهید. شما از در کنار آن ها بودن لذت خواهید برد و به والدین شان زمانی برای استراحت می دهید.

۲- برای مراقبت از کودکان داوطلب شوید. بررسی ها نشان داده است که هر چه افراد بیشتر در این زمینه داوطلب شوند، خوشحال تر هستند. فرصت ها بی پایان هستند:

    اگر دوست دارید مطالعه کنید، برای یادگیری در مدرسه ابتدایی ثبت نام کنید. با انجمن والدین مدرسه تماس بگیرید و از آنها بپرسید که کمیته سوادآموزی دارند یا خیر. بیشتر مدارس افراد داوطلب را دوست دارند. همچنین می توانید به کتابخانه محلی تان مراجعه کنید و ببینید که آیا آنها خوانندگان میهمان دارند یا خیر.

    مربیان جوانان همیشه به دنبال دستیار هستند. برای اشتراک گذاری عشق خود به یک ورزش، با مدارس و سازمان های ورزشی جوانان تماس بگیرید. بیشتر مدارس و سازمان ها بررسی پیش زمینه ای انجام می دهند و بعد از شما کمک می خواهند.

    خانواده هایی که سرپناه ندارند را بررسی کنید و ببینید که آیا کودکان مدرسه ای آنها به کمک نیاز دارند یا خیر.

    در بیمارستان های محلی کودکان، رویدادهایی برای کودکان ترتیب دهید.

۳- افراد یک خانواده را به گشت و گذار دعوت کنید. برای اینکه میزبان یک تفریح باشید از یک برگه ثبت نام آنلاین استفاده کنید. می توانید مکان و فعالیتهایی را فراهم کنید و میهمان غذاهای مورد علاقه خود را بیاورند. برخی از بازی ها و صنایع دستی به همراه خودتان ببرید و از بودن در کنار بچه ها لذت ببرید!

منبع: drchek
ارسال نظر