جان باختن ۳ نفر در ناآرامی‌ های امروز مهاباد

در جریان ناآرامی‌های امروز پنجشنبه در مهاباد ۳ نفر جان باختند.

جان باختن ۳ نفر در ناآرامی‌ های امروز مهاباد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بامداد امروز به بهانه چهلم فوت مهسا امینی ناآرامی در شهرستان مهاباد به صورت محدود شروع و بلافاصله تمام شد اما ساعت سه بامداد اعلام خبر کشته شدن یک جوان به ضرب گلوله به تشدید ناآرامی‌ها در شهرستان مهاباد دامن زد.

از اولین دقایق بامداد امروز با جوسازی و فراخوان رسانه‌های معاند و موج سواری روی مرگ مشکوک یک شهروند مهابادی عده‌ای فرصت طلب در صدد متشنج کردن جو شهر مهاباد بر آمدند.

مراسم تشییع جنازه این فرد با حضور جمعی از مردم شهرستان برگزار شد و چون منزل وی نزدیک فرمانداری مهاباد بود عده‌ای فرصت طلب در حین بازگشت از مراسم تدفین این فرد راهی فرمانداری مهاباد شده و با سنگ اندازی اقدام به تخریب اموال عمومی در محل فرمانداری کردند که بلافاصله با مداخله نیروهای انتظامی این امر مدیریت شد.

هر چند به دلیل نزدیکی منزل فرد متوفی با ساختمان فرمانداری برای چند دقیقه تجمعی مقابل فرمانداری صورت گرفت که با راهنمایی و پادرمیانی ریش‌سفیدان و خانواده متوفی مردم متفرق شدند، اما همان عده قلیل در سناریویی از پیش طراحی شده تلاش کردند که به کلانتری داخل شهر هجوم ببرند که با هوشیاری مردم و نیروهای مستقر در محل ناکام ماندند.

در این ناآرامی‌ها آشوبگران در مسیر منتهی به فرمانداری مهاباد اقدام به تخریب اموال عمومی کردند که منجر به شکسته شدن شیشه‌های تعدادی از بانک‌ها همچون بانک کشاورزی و سپه و ادارات مالیات، ثبت احوال و کمیته امداد شد.

آشوبگران با پرتاب سنگ، آتش زدن سطل آشغال و مسدود کردن مسیر مانع تردد خودروهای شهروندان شدند و همچنین یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای را غارت و دو بانک در این شهرستان را نیز به آتش کشیدند.

اغتشاشگران امروز ضمن سردادن شعارهای ساختار شکنانه و ایجاد مانع برای کسب و کار مغازه داران، اقدام به درگیری با پلیس و تخریب اموال عمومی کردند.

همچنین یک منبع آگاه در فرماندهی انتظامی مهاباد گفت که فرمانده انتظامی این شهرستان، از ناحیه سر زخمی شده است. یکی از کارکنان انتظامی مهاباد هم در ناآرامی‌های امروز، هر دو چشم خود را از دست داده است.

از شروع ناآرامی‌های و تحرکات خشونت آمیز آشوبگران در مهاباد تاکنون ۲۰ نیروی انتظامی زخمی شده‌اند.

منبع: مهر
ارسال نظر