کد خبر 511510

یک مقام مسئول خبر داد؛

جزئیات انفجار مخازن گازوئیل در مرز ایران و افغانستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: ساعت۱۰:۱۵ امروز حادثه آتش‌سوزی در بندر شیخ ابونصر فراهی افغانستان هم پایه پایانه مرزی ماهیرود و میل۷۸ ایران شروع شد که به دلیل انفجار در دو منبع گازوئیل کشور افغانستان رخ داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اسدالله جلال‌زاده درباره آخرین جزئیات وقوع انفجار در تانکرهای گازوئیل در نزدیکی پایانه ماهی‌رود ایران و در خاک افغانستان، اظهار داشت: مقارن ساعت ۱۰:۱۵ امروز حادثه آتش‌سوزی در بندر شیخ ابونصر فراهی افغانستان هم پایه پایانه مرزی ماهیرود و میل ۷۸ ایران شروع شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: این آتش‌سوزی مربوط به مخازن زمینی کشور افغانستان است، دو منبع گازوئیل دچار آتش‌سوزی شده بودند.

وی افزود: در ساعات اولیه وقوع حادثه طبق کمک خواهی والی افغانستان از استاندار خراسان جنوبی و تصمیم شورای تامین استان، چهار دستگاه خودرو آتش نشانی به محل وقوع حادثه در خاک افغانستان اعزام شد.

جلال زاده بیان کرد: در حال حاضر مهار آتش  تقریباً انجام شده است، اما ماشین‌آلات مورد نیاز در منطقه هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی افزود: همچنین ناوگان موجود در منطقه با همکاری ادارات حمل و نقل دو کشور از منطقه خطر دور شدند.

وی درباره منطقه آتش سوزی بیان کرد: فاصله محل آتش‌سوزی با پایانه مرزی ماهیرود ما، یک کیلومتر است و حادثه در خاک افغانستان رخ داده است.

جلال زاده افزود: پس از وقوع این حادثه راه را باز کردیم تا ماشین‌آلات به راحتی به داخل کشور منتقل شوند و در منطقه ویژه اقتصادی نیز ناوگان را به عقب کشیدیم که از منطقه خطر دور باشند.

تردد خودروهای امدادی از مرز انجام می شود و مرز بسته نیست

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در مرز به علت وقوع این حادثه، عبور و مرور برقرار نیست و باید تا زمان مهار کامل آتش این موضوع بررسی شود اما خودروهای خدماتی تردد می‌کنند.

وی درباره علت وقوع حادثه توضیح داد: طبق آخرین گزارش سه تانکر افغانستانی در این آتش سوزی آسیب دیده اند که افغانستان احتمال می‌دهد وقوع این حادثه به علت بروز نقص فنی در این تانکرها باشد اما هنوز علت رسمی وقوع این حادثه از سوی کشور افغانستان اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مریم
  ۰ ۱

  به ایران چه ربطی داره که آتشنشان بفرسته .مگه نمیبینید هرزوز مردم مارو دارن میکشن افغانیا فحاشی میکنن مگه ارث پدر میخوان از ایران‌فقط زبون درازی دارن خاک بر سر گدا‌گشنشون کنن .بدبختایه بیهویت .روزی چقدر از مرزبانایه مارو به هلاکت میرسونند بخدا که یک مرز مثل مرز چین با این همسایه سمی باید داشته باشیم دیواری محکم تر از دیوار چین امیدوارم همشون به خاکستر تبدیل بشن خود فروخته ها که خودشون رو به آمریکا فروختن .ومزدور هستند قوم مغول

  • ناشناس
   ۰ ۰

   توهین نکن خانم مریم تنها کشور ومردمی که به ایران خیانت نکرده همین افغانستان هست