کد خبر 500808

آخرین جزییات از آتش سوزی کانکس معلمان +عکس

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان و وضعیت فیزیکی کانکس، علت آتش سوزی کانکس معلمان سردشت صاعقه نبوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، امید بن عباس مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: حسب بررسی کارشناسان آتش‌نشانی و پیگیری‌های صورت‌گرفته در شهرستان دزفول فرماندار این شهرستان جزئیاتی از حادثه گزارش نمود.

وی افزود: بر اساس این گزارش حادثه آتش‌سوزی ساعت ۲۲ شامگاه سه‌شنبه ۳۰ دی ماه رخ داده که پس از آن در اخبار اولیه و به صورت گسترده علت این حادثه صاعقه اعلام شد.

آتش سوزی کانکس معلمان

مدیریت کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته صاعقه علت این حادثه نبوده چراکه هیچ اثری از برخورد صاعقه با سقف و یا آنتن روی کانکس پیدا نشده است همچنین نوع انفجار و وضعیت فیزیکی کانکس که دارای برآمدگی هایی از داخل به بیرون است نشان دهنده اتفاقی در درون کانکس هست.

وی ادامه داد: کانکس آتش گرفته محل اقامت و استراحت معلمان بوده ضمن آنکه هیچکدام از دیگر افراد صدمه‌دیده دانش‌آموز نبودند همچنین فقط یکی از معلمان صدمه‌دیده معلم همان منطقه بوده است.

امید بن عباس تصریح کرد: در محل حادثه گاز پیک‌نیکی مشاهده‌شده درصورتی که هر سه وعده غذای گرم برای معلم نیز تهیه و ارسال می‌شد و نیازی به استفاده از کپسول گاز نبوده ‌است.

وی بیان کرد: یکی از حادثه دیدگان از ناحیه سر دچار آسیب شده که علت آن فعلاً نامعلوم بوده و احتمالاً یک حائلی مثل پتو بر روی مصدوم بوده که باعث آسیب‌دیدگی شده‌است.

بن عباس عنوان کرد: کانکسی که به‌عنوان مدرسه از آن استفاده می‌شده جنب کانکس آتش گرفته قرار داشته و وجود دو موتورسیکلت میان دو کانکس باعث وارد شدن آسیب‌هایی به کانکس مجاور شده است.

وی ادامه داد: آسیب‌دیدگان به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شدند که یکی از آن‌ها بعلت وخیم بودن وضعیتش به اصفهان منتقل گردید.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: براساس شواهد در بین مجروحین عارضه ریوی ناشی از استشمام گاز مشاهده شده که کارشناسان علت آتش‌سوزی را انفجار گاز اعلام نمودند اما کماکان بررسی‌های بیشتر نیز ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر