فرمانده انتظامی استان قزوین خبر داد؛

سارق ارزهای دیجیتال در دام پلیس

علی ابراهیمین از دستگیری مجرم سایبری که با سوء استفاده از اعتماد شاکی اقدام به سرقت ارزدیجیتال به ارزش ۲ میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال کرده بود خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  علی ابراهیمی اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی مبنی برسرقت ارز دیجیتال از وی، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد «در شبکه اجتماعی تلگرام باشخصی که ادعا می‌کرد در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، آشنا شده و پس از  مدتی ایمیل شخصی و رمز عبور خود را در اختیار وی قرار دادم ولی پس از گذشت چند روز دسترسی‌ام به ارزهای دیجیتالی که در حساب داشتم قطع شد».

این مقام ارشد انتظامی استان بیان کرد: مأموران پس از بررسی مستندات موجود در پرونده و اقدامات فنی پلیسی، متهم را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه پس از هماهنگی قضائی تیمی زبده از کارشناسان پلیس فتا استان جهت دستگیری مجرم به محل  اعزام شدند، تصریح کرد: مأموران موفق شدند در یک اقدام غافلگیرانه متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس فتا قزوین منتقل کنند.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان قزوین، ابراهیمی یادآور شد: متهم در ابتدا منکر انجام عمل مجرمانه‌اش بود که با مشاهده مستندات پلیس چاره‌ای جزاعتراف و پذیرش جرم نداشت و اقدام سریع و به‌موقع پلیس فتا استان باعث شد مجرم فرصت نقد کردن ارزهای دیجیتال سرقتی را نداشته و در نهایت ارزهای مذکور به حساب شاکی بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ارزش ارزهای دیجیتال مکشوفه برابر نظر کارشناسان، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال براورد شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ عنوان درفضای مجازی به افراد 

ارسال نظر

آخرین خبر ها