کد خبر 490453

تجارت پرسود پنجه بوکس

پنجه بوکس‌های تزئینی، پودرهای قلابی بدنسازی، گوشی‌های سرقتی و ۱۵۳ گرم گل، بخشی از کشفیات مأموران پلیس پیشگیری پایتخت در طرح امنیت محله محور بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ در حاشیه اجرای این طرح گفت: 681 قبضه سلاح سرد (باتوم و پنجه‌بکس)، 120 فشنگ جنگی، 144 دستگاه گوشی تلفن‌همراه قاچاق، هزار و 130 عدد انواع داروی غیرمجاز، 280 کیلوگرم پودر بدنسازی تقلبی، 6 دستگاه خودرو و سه دستگاه موتورسیکلت مسروقه، 153 گرم ماده مخدر گل و هزار و 100 لیتر مشروبات الکلی کشف شد. سرهنگ دوستعلی جلیلیان ادامه داد: 103 متهم در این طرح بازداشت شدند که این افراد در قالب 6 باند فعالیت داشتند و ارزش ریالی اموال مکشوفه از آنها 250 میلیارد ریال است.

رحیم گلزاده، معاون دادستان تهران نیز در حاشیه این طرح با بیان اینکه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی شبانه‌روزی در راستای تأمین نظم و امنیت در جامعه تلاش می‌کنند، اظهار کرد: به سارقان و مالخران اموال مسروقه هیچ فرصتی نخواهیم داد. در بحث سرقت، اصلی‌ترین هدف و اولویت کاری ما، دسترسی به اموال مالباختگان، جبران خسارات و تحویل اموال به شاکیان خصوصی است. ما از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای برقراری نظم و امنیت در جامعه استفاده می‌کنیم.

پنجه بوکس های قاچاق

مرد جوان صاحب یک مغازه چاقوفروشی است اما از مغازه وی ده‌ها عدد پنجه بوکس قاچاق کشف شده است.

به چه جرمی بازداشت شدی؟

خرید و فروش پنجه بوکس. 500 تا پنجه بوکس از من گرفتند.

نمی‌دانستی جرم است؟

می‌دانستم اما چون درآمدش خوب بود و سود خوبی داشت خرید و فروش می‌کردم.

چقدر سود می‌کردی؟

روی هر عدد 5 هزار تومان.

از کجا پنجه بوکس‌ها را می‌آوری؟

قاچاقچی برایم می‌آورد، اما کلاً اینها خارجی است و تولید داخلی ندارد.

شغلت چیست؟

25 سال است که چاقو می‌فروشم. البته من فقط در کار کلکسیون و اجناس تزئینی هستم، وسایل خطرناک نمی‌آورم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر