کد خبر 459910

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور

‌۲۴میلیارد ریال ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه کشف شد

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف بیش از ۲۴ میلیارد ریال ارز از قاچاقچیان و دستگیری دو متهم توسط پلیس فرودگاه شیراز خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سردار حسن مهری  گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکارانم در پلیس فرودگاه شیراز به دو  مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شدند و در بازرسی از وسایل همراه آن ها انواع ارزهای خارجی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن ها در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل شد و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.   

کشف ۳۶ دستگاه "هش برد" قاچاق

مهری با اشاره به دیگر اقدام ارزنده پلیس فرودگاه شیراز در کشف کالای قاچاق (برد ماینر) در عملیات مشترک با پلیس امنیت اقتصادی گفت: در پی رصد اطلاعاتی و اقدامات فنی توسط پلیس فرودگاه شیراز دو کارتن حاوی ۳۶ دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.

وی در خصوص جزئیات این کشف اظهارکرد: پس از اطلاع از اینکه افرادی قصد انتقال قطعات ماینر از شیراز به مقصد یاسوج را دارند با هماهنگی پلیس امنیت اقتصادی استان فارس و مقام قضایی موضوع در دستور کار پلیس فرودگاه شیراز قرار می گیرد.

مهری افزود: دو اکیپ از کارکنان متبحر هر دو پلیس با رصد مسیر حرکت خودرو به ماموریت اعزام می شوند و با انجام اقدامات تامینی و مراقبتی اقدام به توقف خودرو می کنند که راننده بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار می کند و پس از طی مسافتی کوتاه در نهایت با هوشیاری پلیس، خودرو متوقف و متهم دستگیر می شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی خاطرنشان کرد: با توجه به نبود هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قانونی، کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت اقتصادی می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر